FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Березень
2023

Ексглаву "Нафтогазу" Коболєва суд зобов'язав носити електронний браслет на додачу до застави

Київ. 14 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вищий антикорупційний суд доповнив запобіжний захід ексголові правління “Нафтогазу” Андрію Коболєву носінням електронного браслета, застава сумою 229,248 млн грн залишається чинною, повідомили у ВАКС.

“ВАКС доповнив основний запобіжний захід, винесений апеляційною палатою ВАКС, необхідністю носіння електронного браслета”, – повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в суді у вівторок.

Раніше Апеляційна палата ВАКС частково задовольнила клопотання, застосувавши до ексголови правління “Нафтогазу” запобіжний захід у вигляді застави розміром 229,248 млн грн. Також на підозрюваного було покладено такі зобов’язання: прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду; не відлучатися з м. Києва без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти прокурору, детективу або суду про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками; здати на зберігання до відповідного органу паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

За рішенням суду підозрюваний мав внести кошти протягом 5 днів від моменту оголошення рішення.

7 березня за Коболєва було внесено заставу сумою 96 млн 635 тис. грн, що не було виконанням зобов’язань, тому що кошти надійшли не в повному розмірі та не в строк, визначений судом.

8 березня прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу Коболєву – тримання під вартою з альтернативою внесення 365 млн грн, а не 229 млн грн, як це було раніше.

САП і НАБУ 19 січня 2023 року повідомили Коболєву про підозру у зловживанні службовим становищем під час забезпечення собі за перемогу компанії в Стокгольмському арбітражі з російським “Газпромом” виплати премій на 229 млн грн. На думку слідства, ця сума суттєво перевищує нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн грн).