FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Економіка США залишається сильною, незважаючи на падіння в I кварталі, – глава Мінфіну Єллен

Лондон. 4 травня. ІНТЕРФАКС – Економіка США залишається сильною, незважаючи на падіння в першому кварталі, вважає міністр фінансів країни Джанет Єллен.

Виступаючи в середу на заході CEO Council Summit, організованому The Wall Street Journal у Лондоні, вона зазначила, що темпи зростання споживчих цін занадто високі, і їх необхідно уповільнювати.

Як повідомлялося раніше, ВВП США в січні-березні несподівано скоротився на 1,4% у перерахунку на річні темпи, згідно з попередніми даними міністерства торгівлі.

Єллен вважає, що санкції проти Росії справили руйнівний вплив на економіку країни, а США та їхні союзники розглядають додаткові заходи. Але вона не виключила, що РФ може знову розпочати взаємодію з глобальною економікою. За її словами, якщо буде досягнуто мирної угоди, є шлях до згортання санкцій.

Також вона порушила тему запровадження загальносвітової мінімальної ставки корпоративного податку. Глава Мінфіну вважає, що Конгрес США ще може схвалити елементи цієї глобальної угоди, досягнутої минулого року. Вона очікує, що Євросоюз затвердить її цієї весни.

У листопаді 2021 року лідери країн G20 затвердили реформу глобальної податкової системи, в рамках якої мінімальну ставку податку на прибуток транснаціональних компаній буде встановлено на рівні 15% з 2023 року. Цю реформу підтримали 136 країн і юрисдикцій, на частку яких припадає понад 90% світового ВВП.