FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Травень
2022

Двоє російських військових, які обстріляли з "Граду" Козачу Лопань, постануть перед судом – прокуратура

Харків. 7 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Досудове розслідування щодо двох російських військовослужбовців, які обстріляли з "Граду" смт.Козача Лопань (Харківська обл.), завершено, обвинувальний акт направлено до суду.

"Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо двох російських військовослужбовців за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 438 КК України). Наразі обласна прокуратура вживає заходів щодо встановлення всіх військовослужбовців ЗС РФ, винних у скоєнні військових злочинів для притягнення до встановленої законом відповідальності", – повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури.

Як повідомлялося, 24 лютого двоє російських військовослужбовців, один з яких був водієм-заряджальником, а інший – навідником БМ-21 "Град", здійснили артилерійські обстріли Харківщини з території Бєлгородської області РФ. Виконуючи злочинний наказ, військовослужбовці ЗС РФ зруйнували об’єкти критичної інфраструктури та житлові будинки в смт. Козача Лопань. Після цього військовослужбовці ЗС РФ перетнули кордон України і продовжили обстріли Харківщини. Після розгрому російської військової колони двоє окупантів були взяті в полон Збройними Силами України на території Харківської області.