FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Березень
2021

Доплати до пенсії: хто та скільки тепер отримуватиме?

Здається зрушення є і пенсії поступово підвищується! Проте, як на такі гроші вижити пенсіонеру залишаються одні запитання?! 

Сьогодні більше половини українців отримують пенсії або інші соціальні виплати. До того ж 73% опитаних вважають, що держава платить занадто мало для достойного існування. Так, так, Ви правильно прочитали, саме «існування». 

Під час опитування також було виявлено, що лише 8% громадян вважають, що зможуть гідно прожити на старості. 79% вважають, що не зможуть прожити на пенсію після підвищення навіть з деякими доплатами. 38% вважає, що вижити на пенсію можна тільки за умови, якщо продовжувати працювати. 11% розраховує на допомогу дітей після виходу на пенсію. 8% додатковим джерелом доходу назвали накопичувальну пенсію. 5% запропонували заробляти на депозитах, а ще 5% – на доходах від власного бізнесу.

Незважаючи на періодичне підняття пенсій та соціальних виплат, більшості пенсіонерів для того, щоб вижити необхідно підробляти. Якщо порівняти рівень життя пенсіонерів в країнах Європи та країнах колишніх країн СНД, суми наших пенсій свідчать, що пенсіонери знаходяться за межею бідності, до того ж ми маємо високі тарифи, які регулярно підвищуються, захмарні ціни на соціально значимі продукти харчування, ліки тощо.

Починаючи з 1 березня 2021 року відбудеться чергове підвищення пенсії, відповідна постанова була прийнята Кабінетом Міністрів України. Відповідно до Постанови особи вік яких перевищує 75 років отримуватимуть додатково до пенсії ще 400-500 грн. Також особи, яким виповнилось 75 років до досягнення 80 років, пенсія яких менша мінімальної заробітної плати за 2020 рік будуть отримувати додатково до пенсії компенсацію у розмірі 400 грн. 

Якщо з урахуванням всіх доплат пенсія не досягатиме 2500 грн, то таким особам буде додатково надаватись доплата до пенсії. Під цю програму потрапляє близько 1 мільйона осіб. 

Щодо осіб, яким виповнилось 80 років, то для них також передбачається певні доплати та компенсації: якщо щомісячна пенсія не досягає розміру середньомісячної заробітної плати за 2020 рік – їм передбачається додаткова щомісячна доплата до пенсії у розмірі 500 грн. Під дію такої програми потрапить близько 1,4 млн. українців. 

Для здійснення доплат в таких розмірах необхідно близько 4,5 млрд. гривень, яких в бюджеті немає.

Також, хочемо відмітити, що 30-річним українцям не варто сподіватись на пенсію, і тому їм вже зараз варто подумати про забезпечення своєї старості, наприклад, про накопичувальну пенсію.

На думку Президента ІТТА (ГО “Міжнародна асоціація трансферу технологій”) Артема Гончаренко питання виживання нинішньої молоді у похилому віці постане досить гостро. Сьогодні не кожен 30-річний громадянин України може щомісячно відкласти кошти на старість, адже ціни в магазинах, на комунальні послуги та інші важливі складові щоденного життя зростають щодня, годі казати про інфляцію. Скоріш за все нинішній молоді доведеться працювати і у пенсійному віці.