Недавні записи
- БЗВП у закладах вищої освіти 25.01.2025
- Експерти Atlantic Council та Experts Club обговорили майбутню політику Дональда Трампа 23.01.2025
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
Домашнє насильство по відношенню до дітей
Томсон Віталій Андрійович
курсант 2-го курсу, спеціальність 262 «Правоохоронна діяльність» Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ ПРАВО (Адміністративне і фінансове право)
Домашнє насильство по відношенню до дітей
В Україні є популярна тема домашнє насильство в родині. На сьогоднішній час батьки виховують дітей жорстокими методами. Потрібно краще зрозуміти що ж таке домашнє насильство. Домашнє насильство – це один з видів сімейного, економічного, психологічного насильства, які відбуваються в межах родини чи в межах місця проживання.
Взагалі діти- це вразливі та ніжні створіння, до них потрібен певний підхід в будь-якому віці. Та в будь-якому віці не потрібно жорстоко з ними поводитись, так як можуть буди психологічні проблеми в майбутньому.
Стусани та штовхання не є вирішення певної проблеми між дитиною та батьками. Батьки повині піклуватися про дитину, надавати їм право на навчання та розваги, як в їх підлітковому віці. Діти обов’язково повині виховуватись в добрі та ласкі та почувати любовь родини.
Також на органи та певних установ покладають певні функції, які запобігають домашньому насильству:
1. Суди;
2. Прокуратури;
3. Служби у справі дітей;
4. Підрозділи органів Національної поліції;
5. Органи управління освітою, навчальні заклади, установи та організації системи освіти;
Через певні наслідки родити до дитини появляються порушення психологічного розвитку дитини. Які можуть оскаржитись на емоційні правопорушення.
А також, з 2004 року в Україні набув чинності Сімейний кодекс, в якому говориться, що «забороняється фізичне покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини». Шо до дитини згідно до статті 150 ч.7 забороняється фізичне та психологічне покарання.
Батькам звісно ж дозволино самості вибирати покарання, але воно не повинно принижувати людську гідність.
Домашнє насильство здебільшого сприймають як особисту справу сім’ї та замовчують. Діти не говорять про знущання над ними, часто вважають, що спричинили конфлікти власною поведінкою, сліди від побиття пояснюють випадковим травмуванням. Особливо високим є рівень домашнього насильства щодо дітей у сім’ї. Всеодно дім та сім’я – це певне місце, де можна знайти розуміння й підтримку, допомогу та захист від небезпек навколишнього світу, але не завжди буває так.
Стереотип виховання дітей батьками методом фізичного покарання закладений у свідомості й застосовується з покоління в покоління як найбільш ефективний і дієвий. Для дорослих насильство, передусім психологічне й фізичне, є обов’язковим атрибутом виховання дитини. Статистика засвідчує, що саме в сім’ї вчиняють 30–40 % усіх тяжких злочинів.
У родині звісно ж можуть бути різні методи виховання, але завжди найдеться правильний вибір і батьки зможуть найти певний контакт та розуміння с дитиною.
Отже, якщо ж говорити про висновок то більшість дітей страждають від фізичного насильства з боку своїх батьків. Ми потрібно захищати права та обов’язки цих дітей які потерпать в день у день із-за своїх батьків. Потрібно як найчастіше проводити наради та круглі столи для запобігання домашньому насильству по відношенню дітей.
Список використаних джерел:
1. Цивільний кодекс України [Електронний ресурс] : України від 16 січ. 2003 р. No435-IV. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/435-15.
2. Орлов А.Б. Психологическое насилие в семье – определение, аспекты, основные направления оказания психологической помощи / А. Б. Орлов
// Психолог в детском саду. – 2000. – No 2–3. – С. 182–187.
3. Журавлева Т. М. Помощь детям – жертвам насилия / Т. М. Журавлева, Т. Я. Сафонова, Е. И. Цымбал. – М. : Генезис, 2006. – 112 с.
Науковий керівник: викладач кафедри адміністративного права, процесу
та адміністративної діяльності Захарченко О.В.