Недавні записи
- ПРООН запускає Школу універсального дизайну для підтримки інклюзивного відновлення України 10.10.2024
- З 18 по 20 ЖОВТНЯ пройде виставка “Здоров’я та довголіття-2024” 07.10.2024
- Доля Ковлар Груп на ринку вогнезахисту України у 2024 році складає 60% 07.10.2024
- Фонд Президента України вручив премії переможцям міжнародних учнівських олімпіад 04.10.2024
- Англійська мова є життєво необхідною для України під час війни – Empire English School 04.10.2024
Домашнє насильство між жінкою та чоловіком
Мала Інна Ігорівна
курсант 2-го курсу, спеціальність 262 “Правоохоронна діяльність” Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ
ПРАВО (Адміністративне та фінансове право)
Домашнє насильство між жінкою та чоловіком
Домашнє насильство вони існує у всіх країнах, в соціальних групах, взагалі всюди. І Україна теж виділяється рівнем насильства по відношенню жінок, дітей та чоловіків. Але гострою темою є насильство по відношенню жінок. Це ті жінки, які не можуть себе захистити. Кожна треті жінка в світі страждає від насильства, але не всі звертаються до поліції за допомогою[1].
За певною статистикою Міністерства Внутрішніх справ за останні роки в Україн провело статистичний звіт по відношенню до жінок, які потерпають від насильства складають певні 85-90 % [2].
Певну проблему дослідили вчені науковці, такі як: О. Бандурка, А. Блага, О. Джужа, М.Качинська, Л. Крижна, О. Костирь, Ю. Крупка, К. Левченко, О. Литвинов, Г. Мошак, М.Панов, Я. Сотак та інші.
А також у 2011 році були прийнятo рішення Ради Єврoпи No 210 – щодо Конвенцію про зaпобігання нaсильству стосовно жінок і домaшньому нaсильству та боротьбу з цими явищaми [3].
Згідно за дaною конвенцією було прийнято Зaкон України «Про внесення змін до Кримінaльного та Кримінaльного процесуaльного кодексів Укрaїни з метою реaлізації положень Конвенції Рaди Європи про запобігaння нaсильству нaд жінкaми та домaшнього нaсильства і боротьбу з цими явищaми» [4].
Що є таке «домашнє насильство» потрібно розібрати, для кращого розуміння. «Домашнє насильство» – це дія, характернa для фізичного, cексуального, пcихологічного або економічного нaсильства, що вчиняються між родичaми або подружжям чи між іншими людьми, які cпільно проживaють, aле не перебувaють у родинних відноcинах чи у шлюбі між cобою.
Для жінок, які потерпають від насильства було зроблено притулки, куди жінки можуть звернутися в любий час для подальшого проживання.
Від тепер ці притулки почали тільки створюватись. У одному притулку можуть бути по 15 осіб. Спеціалізовані притулки для постраждалих жінок за допомогою міжнародних донорів створені та вже діють сьогодні, крім Київської області, в місті Києві, Харкові, Бердянську, Маріуполі, Кривому Розі, Слов’янську, у Вінницькій області.
Ну а також сам кривдник може залишити місце спільного проживання, і звісно ж наближуватись до постраждалої особи на певну відстань. Кривднику буде заборонено контактувати с особою у будь-якій формі спілкування.
Жінки мають право вимагати від чоловіка-кривдника матеріальну компенсацію на лікування, на оренду житла, якщо ж діти то на утримання дітей в матеріальній формі. Такими діяннями законодавство забезпечую певними заходами безпеки до постарждалої особи. Такі заходи мають певним вплив на захист по відношенню насильства між жінкою та чоловіком.
Отже, ми можемо зробити висновок, що від домашнього насильства потерпають в більшості жінки. Для них зроблені спеціальні притулки для безпечного проживання. А також надані заходи безпеки, якими вони можуть користуватися. Жертвою насильство може стати кожен, але не кожен готовий допомогти та підтримати.
Список використаних джерел:
- Качинська М. О. Причини латентності насильства в сім’ї. Журнал східноєвропейського права. No 33. С. 27–32.
- Качинська М. О. Діяльність поліції у разі виявлення фактів насильства у сім’ї. Науковий вісник Херсонського державного університету. Сер.: Юридичні науки. Вип. 2.Т. 2. С. 35–38.
- Council of Europe Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence.Council of Europe Treaty Series. 11 of May No 210. https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list (дата звернення: 06.06.2021)
- Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами : закон України від 06.12.2017 No 2227-VIII: закон України від 12.2017 No 2227-VIII // База даних (БД) «Законодавство України»/ Верховна Рада (ВР) України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2227-19 (дата звернення: 06.06.2021).
Науковий керівник: викладач кафедри адміністративного права, процесу
та адміністративної діяльності Захарченко О.В.