Недавні записи
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
Доля Яндекс. Помічник путіна веде переговори.
За словами трьох осіб, знайомих з переговорами, один із головних помічників президента володимира путіна, в кремлі і ведуться переговори щодо вирішення долі найпопулярнішої пошукової системи росії, засновник якої потрапив під санкції. – повідомляє Bloomberg.
Сергій Кирієнко, перший заступник глави адміністрації путіна, очолює переговори щодо публічної компанії, оскільки засновник Яндекса Аркадій Волож відсторонений через санкції Європейського Союзу.
Яндекс, який контролює понад 60% російського пошукового ринку, а також включає різноманітні послуги, починаючи від замовлення поїздок і закінчуючи електронною комерцією, зазнав сильного тиску як у Росії, так і за кордоном після вторгнення росії в Україну 24 лютого. Волож пішов у відставку з посади генерального директора компанії після того, як ЄС наклав на нього санкції в червні за роль Яндекса в просуванні версії війни російських державних ЗМІ.
Волож назвав санкції проти нього «хибними і в кінцевому підсумку контрпродуктивними».
Не надходило пропозицій щодо зміни власника “Яндекса”, переговори поки що зосереджені на перенесенні компанії з корпоративної бази в Нідерланди, яку Кремль вважає недружньою державою. У переговорах бере участь колишній міністр фінансів і нинішній голова Рахункової палати Олексій Кудрін, якого Волож попросив допомогти в угоді.
Речник Кудріна в Рахунковій палаті відмовився коментувати його роль у переговорах.
Сімейний траст Волож володіє 8,6% Яндекса і контролює понад 45% голосуючих акцій, хоча Волож передав ці права правлінню після того, як ЄС наклав на нього санкції. Яндекс має 87,5% акцій у вільному обігу, і ці акції мають 46% голосів.
За словами двох людей, понад 10% із 19 000 співробітників Яндекса покинули Росію після вторгнення, в рамках хвилі еміграції серед професіоналів, які виступають проти вторгнення. За їх словами, люди з цієї групи можуть стати ядром міжнародної організації, яка відділиться від російської компанії та буде розробляти проекти, включаючи підрозділи безпілотних автомобілів і хмарних обчислень.
З початку війни Яндекс був змушений припинити багато своїх міжнародних проектів, у тому числі співпрацю з Grubhub щодо доставки роботів у США. Торгівля його акціями на Nasdaq призупинена на невизначений термін.
Кирієнко, який перебуває під санкціями США та ЄС, є одним із найвпливовіших радників Путіна та відповідає за порядок денний внутрішніх справ адміністрації. Минулого місяця Bloomberg повідомив , що він стежить за планами референдумів щодо анексії українських територій, окупованих російськими військами.