FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

До ВАКС скеровано справу за обвинуваченням депутата Кузьміних у хабарництві

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – До суду скеровано справу за обвинуваченням народного депутата ІХ скликання, якого викрили на одержанні 558 тис. гривень неправомірної вигоди, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"Прокурори САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ закінчили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата України IX скликання за фактом одержання неправомірної вигоди у розмірі 558 тис. гривень за забезпечення перемоги у низці тендерів із закупівлі медичного обладнання", – йдеться у повідомленні САП у телеграм-каналі у п’ятницю.

У САП нагадують, що 28 січня 2022 року нардепа викрили відразу після передання йому 558 тис. грн.

"У ході досудового розслідування встановлено, що депутат одержав неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави і місцевого самоврядування, а саме забезпечення перемоги у низці тендерів із закупівлі обладнання коштом бюджету, що проводило КП "Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка" Житомирської міської ради", – наголошується у повідомленні.

За інформацією прокуратури, згідно з раніше узгодженими домовленостями, у 2021 році було проведено тендер на закупівлю медичного обладнання на загальну суму понад 40 млн грн, серед яких МРТ, системи ультразвукової діагностики та лапароскопічний набір для хірургічних процедур. Вже після оплати лікарнею вартості обладнання, а йдеться про систему ультразвукової діагностики, депутат попросив передати йому за сприяння в перемозі 558 тис. грн, що становить 30% від суми договору.

"За версією слідства, депутат у подальшому планував застосувати таку схему і після перерахування лікарнею коштів відповідно до інших договорів – 37,5 млн гривень (30% від вартості обладнання для проведення МРТ складає 11,25 млн гривень) та понад 398 тис. гривень – від вартості лапароскопічного набору для хірургічних процедур", – ідеться у повідомленні.

31 січня 2022 року генпрокурор склав та підписав повідомлення про підозру зазначеному народному депутату за ч. 2 ст. 369-2 КК України.

15 липня 2022 року прокурори САП та детективи НАБУ завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні та відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення.

23 вересня 2022 року обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

У повідомленні САП не зазначено імені депутата, йдеться про Сергія Кузьміних від партії "Слуга народу".

Джерело: https://t.me/sap_gov_ua/780