FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

До Нацплатформи продбезпеки за пів року приєдналися 5,5 тис. користувачів – Держпродспоживслужба

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національна платформа продовольчої безпеки (НППБ) функціонує в Україні вже протягом шести місяців, за цей час у ній зареєструвалися понад 5,5 тис. користувачів, серед яких виробничі й торгові компанії, агропідприємства, місцеві громади та військові адміністрації.

Як повідомляється на сайті Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, створена нею після повномасштабного російського вторгнення в Україну НППБ використовується для обміну інформацією про наявні пропозиції та потреби в продуктах харчування та інших базових товарах.

За її даними, наразі на платформі розміщено понад 1,6 тис. пропозицій продуктів і товарів та 1,7 тис. запитів на отримання товарно-матеріальних цінностей. Найпопулярнішими пропозиціями за шість місяців стали продукти харчування – хліб, цукор, м’ясні та молочні вироби, із непродовольчих товарів – побутова хімія, мінвата або електроінструменти. Серед потреб, які найчастіше запитували користувачі за цей час, – крупи, консерви, борошно та м’ясо.

Уточнюється, що найчисленніша категорія учасників платформи – це виробники, що становлять 32% усіх користувачів сервісу.

Відомство уточнило, що користувачі НППБ можуть за допомогою цього ресурсу знайти покупця для своїх продовольчих товарів, знайти та замовити необхідні для їхнього виробництва інгредієнти, замовити продукти на гуманітарній чи комерційній основі. Також платформа дає змогу відстежити запити на отримання продовольства регіональних військових адміністрацій та забезпечити їм постачання гуманітарної допомоги.

Платформа продовольчої безпеки була створена Держпродспоживслужбою за підтримки Офісу президента України, Мінекономіки, Міністерства аграрної політики та продовольства. За даними відомства, вона є зручним та оперативним інструментом пошуку найбільш необхідних продуктів і товарів широкого споживання та комерційних пропозицій для виробників з урахуванням наявних у них логістичних можливостей.

Платформа доступна за посиланням https://dpss.creatio.com/Login/SspLogin.aspx.