FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

ДІЯРУ призупинила дію низки ліцензій "Чорнобильської АЕС", у ДСП вважають це необґрунтованим

Київ. 4 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) 26 квітня 2022 року призупинила дію низки ліцензій ДСП "Чорнобильська АЕС", повідомило держпідприємство на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук".

Зокрема, йдеться про ліцензії на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу "зняття з експлуатації" блоків №1-3 ЧАЕС, на право провадження діяльності "переробка, зберігання радіоактивних відходів" низки заводів та установок, а також на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.

За даними підприємства, ДІЯРУ обґрунтовує таке рішення тим, що після тривалої окупації військами російської федерації ЧАЕС неспроможна дотримуватися умов провадження вищезгаданих видів діяльності, встановлених нормами і правилами з ядерної та радіаційної безпеки.

"На мій погляд, позбавлення ліцензій підприємства, яке навіть у період окупації зуміло забезпечити безпеку на промисловому майданчику та зберегло повний контроль над ядерними установками, ядерними матеріалами та радіоактивними відходами, є недолугим рішенням, яке дестабілізує роботу підприємства, внесеного до списку стратегічних об’єктів нашої держави, або ж свідомим саботажем. Я вже дав доручення для підготовки відповідних пояснень", – наголосив в. о. гендиректора ДСП Валерій Сейда.

"Ми впевнені, що дія ліцензій буде поновлена після надання ЧАЕС регулятору обґрунтувань, що підтверджують відсутність порушень, які могли б стати підставою для зупинення дії цих ліцензій. ДСП "ЧАЕС" надасть докази, що підприємство спроможне дотримуватися умов провадження діяльності, встановлених нормами і правилами з ядерної та радіаційної безпеки", – додав начальник відділу ліцензування ДСП Ігор Хом’як.

Як повідомлялося, окупаційні російські війська залишили зону ЧАЕС 31 березня після п’ятитижневого перебування на ній з моменту захоплення на початку війни 24 лютого.

Джерело: https://www.facebook.com/ChornobylNPP/posts/297553475898874