FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Квітень
2021

Дистанційне навчання – виклик часу

Сайко Марина
(Кременчук, Україна)
ОСВІТА
(Дистанційна освіта у вищій школі)
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ – ВИКЛИК ЧАСУ
Дистанційне навчання новий виклик для системи освіти. Воно вимагає нових знань та умінь, швидкого реагування, обрання дієвих онлайн-інструментів для проведення занять, при чому як від викладачів, так і від студентів.
Досліджуючи погляди науковців, можна визначити. що дистанційне навчання – це нова, специфічна форма навчання, дещо відмінна від звичних форм очного або заочного навчання. Вона передбачає інші засоби, методи, організаційні форми навчання, іншу форму взаємодії викладача і студента.
Вдало було організовано онлайн-навчання у Кременчуцькому льотному коледжі Харківського національного університету внутрішніх справ. Здобувачі освіти можуть самостійно вирішувати, коли і скільки часу їм приділяти для вивчення матеріалу. Вони вчаться будувати власний індивідуальний графік навчання, не виходячи із дому. Щоб розпочати навчання необхідні лише: бажання, комп’ютер, або смартфон із підключенням до мережі Інтернет. Дистанційне навчання – це можливість обирати власний темп навчання. Ми можемо у будь-який час повернутися до вивченого матеріалу, аби краще його засвоїти. Відео-лекції дають можливість переглянути матеріал кілька разів, допомагає постійне онлайн-спілкування із викладачами. Дякуємо їм за терпіння і розуміння, бо на наші питання їм доводиться відповідати від ранку до пізнього вечора, а головний плюс в умовах пандемії вірусу – це наша спільна безпека. Викладачі коледжу дуже креативно підійшли до подання онлайн-лекцій. Ми навіть не очікували, що буде так цікаво. Окрім того з’явилися додаткові можливості для самоосвіти із різноманітних джерел.
21 століття – час розвитку нових технологій, щоб бути у курсі всіх подій, Дистанційне навчання – одне з таких переваг. Приємно відзначити, що викладачі змогли у максимально швидкі терміни налагодити з нами онлайн-діалог та здивувати навіть нас, молодь, яка ас в інтернет-технологіях, своїми цікавими підходами до подачі матеріалу використовуючи сучасні онлайн-платформи. Це цікаво і захоплююче. Новий досвід, нові знання. Можу сказати, що ми класно спрацювались. Але дуже сумувала за живим спілкуванням, його, звичайно, ніщо не замінить. Однозначно можу сказати, хто має бажання, той шукає можливості, і буде працювати над собою завжди.
Дистанційне навчання спочатку було досить незвичним для нас, студентів, та і для викладачів, думаю, також. Завжди щось нове відштовхує.
Наші викладачі піклувалися про те, щоб студенти вчасно отримували весь необхідний матеріал, і про те, щоб донести його зрозуміло кожному. Вони ретельно перевіряли наші напрацювання, вказували на помилки, допомагали розібратися детально із проблемними питаннями. Ми в будь-який час могли написати викладачу чи зв’язатися з ним он-лайн для консультації.
Але є й «мінуси» дистанційного навчання, якими щедро ділилися наші педагоги:
– відсутність активного зворотного зв’язку через пасивність окремих здобувачів освіти та неможливості співпрацювати з викладачем у зв’язку з обмеженістю чи навіть відсутністю доступу до соціальних електронних мереж та студенти:
– важко було переформатувати свої звички й почати все робити самостійно; – швидко сприймати інформацію й виконувати завдання, бо є чітко встановлений ліміт часу;
– відсутність живого спілкування з викладачами та одногрупниками.
Та все ж таки більше “плюсів”. Ними теж охоче ділилися педагоги:
– пандемія внесла несподівані корективи й змусила всіх терміново опановувати цифрові інструменти й нові педагогічні підходи та методики;
– освоєння нових програм, мереж та платформ. Zoom, Skype, Viber, PowerPoint, YouTube, Instagram, Facebook, SmartBook відкрили для нас, нові можливості.
та здобувачі освіти:
– викладачі постійно перебували на зв’язку й завжди були відкриті до діалогу, допомагали, якщо виникали питання;
– придумовували різні цікаві завдання, щоб нас не поглинуло безбарвне, рутинне навчання;
– напевно, уперше хтось із нас почув так багато словесних заохочень, підтримок, персональних вітань. Це був додатковий стимул і мотивація;
– ми проводили більше часу з сім’єю, тому змогли реалізуватися мрії, які раніше здавалися недосяжними;
– ми стали більш зібраними й відповідальними; навчилися мислити ширше.
Дистанційний процес навчання це просто КРУТО так як надає багато переваг:
• можливість навчатися в своєму темпі, сприяє формуванню критичного мислення, ставить в пріоритет якість засвоєних знань, а не кількість виконаних завдань, спрямовує студентів на шлях самостійності й свідомості;
• можливість самостійно вирішувати скільки часу потрібно для засвоєння матеріалу та вільно планувати, ефективно використовувати свій вільний від навчання час;
• постійна можливість спілкуватися із викладачами у режимі відео-лекції, в мережі вайбер-групи, електронної пошти або online-програми ZOOM; Дякуємо Вам за постійний зворотній зв’язок з нами!
Література :
1.Фіцула М.М. Педагогіка вищої школи: навч.посібник /М.М. Фіцула. – К.: «Академвидав», 2006. – 352с.
2. Ясулайтіс В.А. Дистанційне навчання: методичні рекомендації /В.А Ясулайтіс. – К.: МАУП, 2005. -72с.
Науковий керівник: викладач іноземних мов Іванченко Людмила Володимирівна