FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Вересень
2021

Директора "Масандри" підозрюють у розграбуванні національних цінностей у Криму – прокуратура АРК

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Директора Національного виробничо-аграрного об’єднання "Масандра" підозрюють у розграбуванні національних цінностей на окупованій території Криму, повідомляє прес-служба прокуратури АРК.

"За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри колишній "генеральній директорці" захопленого окупантами винзаводу "Масандра" за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст.438 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 8 до 12 років", – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що після окупації півострова Російською Федерацією, в 2014 році, майно Національного виробничо-аграрного об’єднання "Масандра" окупанти незаконно захопили майно та передали у федеральну власність – управління справами президента РФ.

Наприкінці лютого 2015 року підозрювану незаконно було призначено на посаду генерального директора винзаводу, а у вересні того ж року, під час відвідування "Масандри" президентом Росії та колишнім прем’єр-міністром Італії, підозрювана самовільно вилучила з колекції та відкоркувала одну з найцінніших пляшок енотеки – "Херес-де-ла-Фронтера" урожаю 1775 року вартістю понад $100 тис.

У повідомленні зазначено, що відповідно до законодавства України це вино є національним надбанням й має значну історичну, наукову та національну цінність для держави.

"Таким чином, "генеральну директорку" "Масандри" підозрюють у вчиненні воєнного злочину, який полягає в розграбуванні національних цінностей на окупованій території АР Крим та міста Севастополя", – наголошують у прокуратурі.

Як повідомлялося, у січні 2016 року зазначеній громадянці України було повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).