Недавні записи
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
- 9 листопада відбувся SUMMIT 6 2024 — головна подія для будівельників цієї осені від Ліги Майстрів 22.11.2024
- Урочисті заходи до 35-річчя Оксамитової революції у Чехословаччині відбулись у Києві 22.11.2024
Директор Центру досліджень енергетики: Заяви про експорт Україною електроенергії – пряма брехня
Київ. 7 грудня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко категорично спростував інформацію про експорт електроенергії Україною, назвавши її відвертою брехнею.
"Заяви про експорт електроенергії – це пряма брехня. Пряміше не буває. Більше того, всі люди, які про це говорять, дуже добре знають, що це пряма брехня", – сказав він під час брифінгу в Медіацентрі "Україна – Укрінформ" у Києві в середу.
Експерт пояснив, що інформація про фізичні перетікання електроенергії з України та в Україну, що відображається на сайті мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E, свідчить про взаємне балансування енергосистем, а не про комерційний експорт або імпорт.
"Там можна побачити, що з України електрика фізично виходить і так само фізично в Україну заходить. Відбувається це через різні частини мережі, але вже деякий час для її стабілізації ми фактично використовуємо обхідний шлях через Європу. Для того, щоб передати е/е, наприклад, у Київ або Одесу, частина ресурсу проходить через Європу й повертається в Україну", – пояснив Харченко.
За його словами, це значно посилює рівень опору та стійкості, яку демонструє українська енергосистема в умовах війни. "Без таких технічних рішень нам було б набагато складніше, і це об’єктивна реальність. Це працює", – запевнив він.
При цьому Харченко наголосив, що також на сайті ENTSO-E можна побачити інформацію про експорт та імпорт абсолютно всіма країнами, що входять до мережі.
"І там точно біля України нулі. Україна працює у балансі – скільки електрики пішло, стільки й повернулося", – резюмував експерт.
Як повідомлялося, Міністерство енергетики заборонило комерційний експорт електроенергії з 11 жовтня після масованого обстрілу російськими агресорами енергетичної інфраструктури. Проте в низці інформресурсів поширюється інформація про експорт е/е з України та пов’язані з цим обмеження споживачів усередині країни.