FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Березень
2023

Дії несвідомих діячів не повинні звести нанівець зусилля українських артистів, які представляють країну за кордоном, – Ткаченко

Київ. 10 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що дії деяких несвідомих діячів не повинні звести нанівець зусилля тисяч українських артистів, які представляють країну за кордоном і збирають там кошти для Збройних сил.

“На жаль, такі товариші (має на увазі стендап-коміка Андрія Щегеля – ІФ-У) можуть звести нанівець зусилля тисяч українських артистів, які і їздили, і поверталися, і кошти привозили для Збройних сил України”, – сказав Ткаченко в ефірі національного телемарафону в п’ятницю вдень.

Міністр заявив, що в цьому питанні необхідно знайти баланс між посиленням вимог до виїзду артистів за кордон і механізмом покарання, яке має бути невідворотним.

“Це дасть змогу вирішити проблему, яка стала очевидною з минулого тижня”, – додав Ткаченко.

Міністр розповів, що раніше були розмови про проєкти закону, які запровадили б заставу для таких осіб на виїзд або кримінальну відповідальність, але в результаті дискусії з депутатами та міністрами вирішили не йти наразі цим шляхом, бо це обмежує права людей. “Але знайти механізм, як можна карати таких діячів, – точно потрібно, а також робити жорсткішими умови для виїзду”, – підсумував він.

Як повідомлялося, у соціальних мережах набуло резонансу інтерв’ю зі стендап-коміком Андрієм Щегелем, у якому артист розповів, що перебуває за кордоном і не збирається найближчим часом повертатися, а також про те, що ухиляється від отриманих повісток про мобілізацію. За його словами, перетнути кордон йому допоміг дозвіл Мінкультури, який він отримав як діяч культури.

Реагуючи на це, у Мінкультури заявили, що ініціюють більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку, а також посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення в Україну.

Після цього деякі діячі культури висловили застереження, що посилення підходів може призвести до того, що для відповідальних представників культурної спільноти може ускладнитися процедура виїзду за кордон для представлення України у світі та збору коштів для країни.