FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

Депутати пропонують Кабміну щорічно заслуховувати звіт уповноваженого із захисту держмови

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група народних депутатів пропонує Кабінету Міністрів щорічно заслуховувати публічний звіт уповноваженого із захисту державної мови та при незадовільній оцінці доповіді ухвалювати рішення про його дострокове звільнення.

Відповідний законопроект №6336 "Про внесення змін до законів щодо уточнення порядку звітування та звільнення уповноваженого із захисту державної мови" зареєстровано у Верховній Раді у понеділок, повідомляє сайт парламенту.

Законопроект пропонує внести зміни до законів "Про Кабінет Міністрів України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Відповідно до запропонованих змін, Кабмін не пізніше ніж 1 червня року, наступного за звітним, розглядає звіт уповноваженого із захисту державної мови та ухвалює стосовно нього рішення.

У разі визнання Кабміном за результатами розгляду щорічного звіту діяльності уповноваженого незадовільною уряд достроково припиняє його повноваження.

Як зазначається в пояснювальній записці, зміни, у разі їх схвалення, усунуть прогалину в законодавстві, яка полягає у відсутності політичної відповідальності за невиконання або недобросовісне виконання своїх обов’язків уповноваженим із захисту державної мови.