FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Вересень
2021

Депутати пропонують із 39 млрд грн додаткових доходів держбюджету-2021 спрямувати 15 млрд грн на автодороги та 12 млрд грн на субсидії – законопроект

Київ. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Народні депутати пропонують внести поправки до державного бюджету на 2021 рік і спрямувати 38,75 млрд грн додаткових доходів, зокрема 12 млрд грн на субсидії та 15 млрд грн – на ремонт автодоріг державного значення.

Відповідний законопроект №6052 зареєструвала група народних депутатів у парламенті у вівторок.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту закону на сайті парламенту, пропонується збільшити доходи за рахунок надходжень податку на прибуток підприємств – на 30 млрд грн, ПДВ з імпорту – на 6 млрд грн, ПДВ із вироблених в Україні товарів – на 2 млрд грн, збір при вступі в право власності на легкові автомобілі – на 0,75 млрд грн.

За рахунок цих додаткових доходів депутати пропонують збільшити витрати на субсидії на 12 млрд грн – до 47,295 млрд грн, зазначено в законопроекті.

Крім цього, нардепи пропонують передбачити додатковий обсяг фінансування на дорожнє господарство в 15 млрд грн, свідчить текст законопроекту.

"Зокрема, у 2021 році передбачається виконати ремонтно-будівельні роботи загалом на 4,5 тис. км автодоріг державного значення, проте наявного ресурсу наразі недостатньо для реалізації таких планів", – зазначили автори законопроекту в пояснювальній записці.

Законопроект також пропонує спрямувати додаткове фінансування розміром 2,5 млрд грн на будівництво об’єктів соціально-культурної сфери, транспортної інфраструктури. Отже, пропонується збільшити на зазначену суму обсяг субвенцій із держбюджету місцевим бюджетам.

Крім зазначеного, законопроект пропонує спрямувати 1,5 млрд грн із додаткових доходів на будівництво проектів у рамках держпрограми "Велике будівництво".

Ще 1 млрд грн пропонується спрямувати на погашення заборгованості та виплату зарплат працівникам державних шахт. Крім того, депутати пропонують спрямувати 556 млн грн на поповнення статутних капіталів держпідприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", державного авіаційного підприємства "Україна" та "Укрсервіс Мінтрансу".

Поправки в поточний держбюджет також передбачають спрямування 282 млн грн – на надання житла 215 внутрішньо переміщеним особам, які захищали суверенітет України, 280,5 млн грн – для своєчасних розрахунків зі звільненими військовослужбовцями, 176,8 млн грн – на забезпечення в’язниць продуктами харчування і здійснення розрахунків за комунальні послуги, 86,9 млн грн – на бюджетну програму з розвитку системи екстреної медичної допомоги та модернізації матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, а також 10 млн грн – на додаткові наклади газети "Урядовий кур’єр".