FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Вересень
2021

ДБР проводитиме досудове розслідування за фактом можливої підготовки до завідомо неправдивих показань нардепом Леросом

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Досудове розслідування за фактом можливої підготовки до завідомо неправдивих показань народним депутатом Гео Леросом проводитиме Державне бюро розслідувань, процесуального статусу нардеп поки що не має, повідомив начальник відділу Головного слідчого управління ДБР Максим Зінорук.

"14 вересня генпрокурор відкрив кримінальне провадження щодо можливого вчинення злочину народним депутатом України. Сьогодні Офіс генпрокурора доручив слідчим ГСУ ДБР проводити досудове розслідування за фактом можливого скоєння народним депутатом України підготовки до завідомо неправдивих показань свідка, (потерпілого) для надання слідчим органам", – сказав Зінорук журналістам у середу в Києві.

При цьому він наголосив, що процесуального статусу Лерос поки що немає.

Начальник відділу ГСУ ДБР наголосив, що підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала публікація в одному з Telegram-каналів, у якій "містилося відео, на якому людина, схожа на народного депутата Гео Лероса, підшуковує співучасників для імітації нападу на себе, і при цьому просить у невстановленого співрозмовника гроші".

"Метою імітації могло бути створення в суспільстві ілюзії погроз на його адресу нібито у зв’язку з політичною діяльністю … Метою могла бути дискредитація органів державної влади", – наголосив Зінорук.

Він зазначив, що попередня кваліфікація кримінального правопорушення – це ч.1 ст.14 КК (підготовка до злочину) і ч.2 ст.384 КК (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу). Водночас, як зазначив Зінорук, ця кваліфікація може бути змінена за результатами слідчих дій у разі наявності відповідних підстав.

Також він повідомив, що наразі тривають першочергові слідчі та процесуальні дії. Зокрема, за його словами, планується призначення відповідних експертиз із метою підтвердження або спростування монтажу відео, ідентифікації особи, а також дослідження змісту розмови.

"Заплановано допити свідків, яким можуть бути відомі обставини", – додав начальник ГСУ ДБР.

При цьому Зінорук зазначив, що слідство встановило цінних свідків, розголошення відомостей про яких наразі може перешкоджати досудовому розслідуванню.

Він наголосив, що інформація, якою вони володіють, має важливе значення для встановлення всіх обставин справи.

Крім того, начальник ГСУ ДБР повідомив, що в бюро надходить інформація про можливе скоєння кримінальних правопорушень публічними особами, пов’язаними з цим фактом, а також з іншими злочинами.