FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

ДБР припинило діяльність злочинної організації, яка "під дахом" поліції збувала наркотики

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На Дніпропетровщині співробітники Державного бюро розслідувань спільно з департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції провели спецоперацію з викриття злочинної організації, яка систематично збувала та поширювала особливо небезпечні психотропні та наркотичні речовини.

"До її складу входили колишні та нинішні співробітники поліції. Зловмисники налагодили монопольну систему виготовлення та розповсюдження наркотиків у Павлограді Дніпропетровської області. Усіх конкурентів "зачищали" співробітники поліції, які обіймали керівні посади у місті", – повідомляє прес-служба ДБР.

За попередньою оцінкою, за тиждень у районному центрі зі 100 тис. населення зловмисники заробляли близько 100 тис. грн.

Організаторами групи стали уродженець Грузії, мешканець Дніпра та екс-міліціонер – колишній перший заступник начальника УМВС України у Дніпропетровській області.

Загалом до складу групи входило 13 осіб. Організація мала чітку та розгалужену систему збуту наркотиків, складну ієрархію та чітку структуру.

Колишній перший заступник начальника УМВС України в Дніпропетровській області консультував лідера злочинної організації щодо методів конспірації, планів правоохоронців із документування, давав підказки щодо точок оптової закупівлі наркотиків і прекурсорів та місць виготовлення. Також до його обов’язків входила передача частини прибутку через посередника нинішнім поліцейським.

Слідчі встановили факти розповсюдження зловмисниками наркотиків серед неповнолітніх. Також встановлено непоодинокі факти навмисного підсаджування людей, зокрема підлітків, на наркотики, з подальшим примушуванням їм розповсюджувати наркотичні засоби.

Крім того, зафіксовано випадки катування громадян поліцейськими, які належали до організації.

У рамках спецоперації затримано дев’ятьох осіб із верхівки організації, зокрема співробітників поліції. Слідчо-оперативні заходи щодо затримання інших учасників злочинної організації тривають, також триває встановлення всіх учасників ОЗУ.

Під час проведення понад 40 санкціонованих обшуків виявлено та вилучено велику кількість різних психотропних та наркотичних речовин, готівку в різних валютах та банківські картки. Також виявлено дві лабораторії з виробництва наркотичних засобів. Під час обшуків в учасників злочинної організації також було виявлено великий арсенал засобів конспірації, зокрема номери прикриття, "одноразові" мобільні телефони.

Попередня правова кваліфікація: створення злочинної організації та участь у ній, незаконний збут наркотичних засобів, катування, надання неправомірної вигоди службовій особі та прийняття неправомірної вигоди службовою особою (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 307, ч. 4 ст. 369, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 127 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 12 років із конфіскацією майна.