FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

08
Січень
2022

Ціни на біткоїни впали до мінімуму за кілька місяців після коментарів ФРС США

Ціни на біткоїни впали до найнижчого рівня за кілька місяців після коментарів Федеральної резервної системи США.

Вартість криптовалюти впала з 47 000 доларів США раніше цього тижня до 42 000 доларів США за цифрову монету.

Це випливає з протоколу засідання Федеральної резервної системи, у якому було висловлено припущення, що відсоткові ставки може бути підвищено.

Політичні події в Казахстані також викликали стурбованість щодо пропускної спроможності мережі.

Через його глобальний і децентралізований характер важко пов’язати зростання або падіння ціни Біткоіна з однією причиною. Але багато коментаторів вказали на публікацію протоколів грудневого засідання Федеральної резервної системи як на один із факторів.

Протокол передбачає, що центральний банк Америки може підвищити відсоткові ставки раніше, ніж деякі очікували, та розпродати частину своїх активів.

Це могло призвести до ефекту доміно традиційних інвесторів, які володіють біткоінами, оскільки натомість вони полюють на менш ризиковані активи.

Водночас у Казахстані відбувається величезна кількість світового майнінгу біткоїнів — процесу, за допомогою якого перевіряються транзакції та виробляють нові «монети».

Цього тижня у величезній середньоазіатській країні сталися політичні заворушення, коли громадяни вийшли на вулиці на знак протесту проти зростання цін на пальне. Після цього було насильство зі смертельним наслідком, коли демонстранти, яких керівництво країни називає «бунтівниками», захопили будівлі в найбільшому місті Алмати.

Вважається, що в Казахстані обробляється майже п’ята частина всього «видобутку» біткоїнів, як називається цей процес, через зазвичай дешеву електрику. А відключення інтернету на початку цього тижня, схоже, вдарило по обчислювальній потужності всієї мережі Біткоїнів.

Біткоїн почав тиждень із ціни вище $47 000 за монету, до середини тижня він почав падати приблизно до 46 000 доларів. У середу було опубліковано протоколи Федеральної резервної системи, а вже до четверга ціна різко впала приблизно до 42 000 доларів.

Падіння означає, що біткоїн досяг найнижчої ціни з вересня 2021 року порівняно з листопадовим піком у понад 60 000 доларів.

Ціни на інші криптовалюти також впали. Вартість Ethereum впала приблизно з 3800 доларів у середу до 3200 доларів у п’ятницю.

Метью Дібб із сінгапурської крипто-компанії Stack Funds сказав інформаційному агентству Reuters: «Наразі ми спостерігаємо широкий ризик на всіх ринках, оскільки інфляційні побоювання та підвищення ставок, схоже, перебувають у центрі уваги спекулянтів».

Криптовалюти, і особливо біткоін, продовжують критикувати.

Mozilla Foundation – група, яка робить веб-браузер Firefox серед інших програмних проектів з відкритим вихідним кодом – оголосила, що більше не прийматиме пожертвувань у криптовалюті.

Група приймала пожертвування у криптовалюті протягом багатьох років, але недавній твіт, що нагадує людям про цей факт, викликав гнівну реакцію, оскільки використання енергії та нерегульований характер цифрової валюти продовжують викликати суперечки серед багатьох критиків.