FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Вересень
2022

Ціна на хліб у ЄС зросла за рік на 18% – Євростат

Київ. 20 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Продукти харчування у Євросоюзі, зокрема хліб, подорожчали за останній рік, констатує статистична служба ЄС Євростат.

"Хліб, овочі, м’ясо – їжа стала дорожчою. Ціни на кулінарні олії та жири зросли особливо різко, але й основні продукти харчування, такі як хліб, також стали значно дорожчими", – йдеться в оприлюдненому у понеділок на сайті Євростату повідомленні.

У ньому наголошується, що у серпні 2022 року ціна на хліб у ЄС була в середньому на 18% вищою, ніж у серпні 2021 року. "Це величезне зростання порівняно із серпнем 2021 року, коли ціна на хліб була в середньому на 3% вищою, ніж у серпні 2020 року", – повідомляє статистична служба.

Вона відзначає те, що Росія та Україна були великими експортерами зерна, пшениці, кукурудзи, насіння олійних культур та добрив.

Євростат при цьому повідомляє, що деякі країни ЄС переживають більш значне зростання цін на продовольство, ніж інші. Найвищі показники зміни цін на хліб були відзначені в Угорщині (+66% у серпні 2022 року), за нею слідують Литва (+33%), Естонія та Словаччина (обидві країни – по +32%).