Недавні записи
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
Чверть біженців з України мають намір залишитися в Німеччині назавжди – ЗМІ
Київ. 15 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Третина (34%) українських біженців у Німеччині хочуть залишатися в цій країні до закінчення бойових дій на батьківщині, а чверть (26%) планують залишитися в Німеччині назавжди, пише Deutsche Welle у четвер із посиланням на результати репрезентативного дослідження, яке провели три німецькі соціологічні інститути спільно з Федеральним відомством у справах міграції та біженців (BAMF).
11% опитаних біженців мають намір залишатися в Німеччині кілька років, 2% – максимум рік, а решта ще не вирішила, чи залишаться вони в Німеччині та на який термін.
91% українських сімей у Німеччині кажуть, що їхні діти шкільного віку ходять до німецької школи. А майже чверть зазначає, що діти навчаються паралельно ще й онлайн в одній із українських шкіл. Особливо високим є цей показник серед українських біженців, які бажають після війни повернутися на батьківщину.
Переважна більшість тих, хто втік з України, – жінки (80%), майже половина з них (48%) з малолітніми дітьми. З біженців-чоловіків 71% прибули до Німеччини разом із членами сімей – дружинами, дорослими доньками й онуками, 6% приїхали до дружин, які вже перебували в Німеччині, 16% – неодружені чоловіки і без дітей, але серед них багато літніх людей та інвалідів.
Дві третини біженців прибули із охоплених бойовими діями регіонів, зокрема, 32% – зі східних областей, 14% – із південних.
18% українських біженців (серед чоловіків 24%) знайшли собі роботу в Німеччині та з кожним місяцем їх стає дедалі більше. Ця частка значно вища, ніж серед біженців з інших країн. При цьому лише 60% живуть на державну допомогу та соціальне відомство оплачує їхнє житло, а 40% жодної допомоги від німецької держави не отримують.
Добре німецьку мову знають лише 4% опитаних, 80% знають німецьку погано або зовсім ніяк. Половина біженців відвідує мовні курси, третина також і інтеграційні.
Джерело: https://www.dw.com/ru/ukrainskie-bezency-v-germanii-kakie-oni/a-64107524