FOLLOW US ON SOCIAL

Чому гостьовий блог не підходить для лінкбілдінга?

«Ось напишу/замовлю 100500 статей, розміщу їх в гостьових блогах, і буде мені SEO-щастя», – мрійливо думаєте ви (або хтось інший, хто просуває проект), робите і … нічого не отримуєте. Або отримуєте, але зовсім не ті результати, до яких прагнули. А все тому, що гостьовий постинг взагалі не варто розглядати як інструмент нарощування посилального профілю.
Отже, чому гостьовий постинг не підходить для створення посилань?
Чим вище якість, тим вище витрати
Дійсно крутий пост – це інформативна стаття, написана експертом, який може дати корисні і практично застосовні поради. Контент може стати вірусним, ним будуть ділитися на всіх майданчиках, він буде набирати перегляди і коментарі. За рахунок активності користувачів ваш бренд заробляє «бали» – трафік і впізнаваність. До речі, тут і помітна різниця між гостьовими постами і звичайними статтями для посилань. Порівняйте: «Як вибрати профнастил для покрівлі» і «Бізнес прогорів в пандемію: що робити?» Як думаєте, у якої публікації шанси «завіруситися» вище?
Тобто тільки фахівець може поділитися справді цінною інформацією, переписувати те, що вже давно написали до вас, безглуздо. Тут саме час передати привіт Е-А-Т-факторам, де експертність контенту стоїть на першому місці.
Але послуги фахівця – задоволення дороге. Є варіант подешевше: власник бізнесу сам пише корисні статті (адже хто, крім нього, досконально знає нішу і свій продукт?), а редактор вже коригує матеріал з точки зору граматики. Але і тут є підводний камінь – час. Адже є різниця – одна стаття в місяць або десять?
У будь-якому випадку впираємося в те, що виробництво якісного (!) контенту – це дорого. Так, можна замовити статтю у копірайтера, але те, що її писав не експерт, буде помітно відразу.
Авторитетні блоґи не будуть посилатися на ваші комерційні сторінки
Якщо ви збираєтеся розмістити статтю на якомусь великому і пізнаваному порталі, то можете домовитися про заслання на головну сторінку свого сайту. Але вам можуть і відмовити.
Якщо ж мова про безпосередньо комерційні сторінки, ймовірність відмови підвищується в рази. Адже мета блогу – дати читачам максимум корисної інформації, а не завалювати їх рекламою (так і до втрати аудиторії недалеко). Ваша комерційна сторінка має цінність для вас, але не для користувача. Крім того, рекламне посилання в корені змінює мету гостьової публікації. Замість того, щоб поділитися чимось дійсно значущим і застосовним на практиці, ви змушені говорити про послуги або товари, на сторінку з якими веде посилання, і з інформаційної стаття перетворюється в комерційну. Зрозуміло, в своєму блозі можна і потрібно писати про товари/послуги, але в гостьовому – навряд чи.
Все зіпсує Nofollow
Nofollow – атрибут, «який пояснював би» роботам пошукових систем, що гіперпосилання сканувати не потрібно.
Google рекомендує додавати атрибут Nofollow до всіх посилань в гостьових повідомленнях, в результаті вони не приносять користі або авторитету. Крім того, самі власники блогів не люблять ставити відкриті посилання на сторонні сайти, адже ніхто не хоче стати «збіркою посилань». Тобто користі для лінкбілдінгу від таких публікацій – нуль цілих нуль десятих.
Чи потрібні тоді гостьові пости?
Зрозуміло, так, але їх мета – далеко не лінкбілдінг. Для чого потрібні гостьові статті:
• підвищення впізнаваності бренду;
• демонстрація авторитету в ніші, позиціонування себе як експерта;
• залучення трафіку, зростання позицій та ін.
Інакше кажучи, гостьовий постинг – це не лінкбілдінг, а контент-маркетинг, частина PR-стратегії, його користь буде помітна в перспективі, він працює на репутацію бренду в цілому, а не на продаж конкретного товару або послуги. Але тільки за умови якісного, корисного контенту.