FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Січень
2022

Чоловікові вперше у світі пересадили серце свині

Американець став першою людиною у світі, якій пересадили серце від генетично модифікованої свині.
За словами лікарів, 57-річний Девід Беннет почувається добре через три дні після експериментальної семигодинної процедури в Балтіморі.
Трансплантація вважалася останньою надією на порятунок життя містера Беннета, хоча поки що неясно, якими є його довгострокові шанси на виживання.
«Або померти, або зробити цю пересадку», – пояснив пан Беннетт за день до операції.
«Я знаю, що це постріл у темряві, але це мій останній вибір», – сказав він.
Медичний регулятор США надав лікарям Медичного центру Університету Меріленду спеціальний дозвіл на проведення цієї процедури на тій підставі, що інакше пан Беннетт помер би.
Його визнали непридатним для пересадки людині – рішення, яке часто приймають лікарі, коли стан здоров’я пацієнта дуже поганий.
Для медичної бригади, яка проводила трансплантацію, це стало кульмінацією багаторічних досліджень та може змінити життя людей у всьому світі.
Хірург Бартлі Гріффіт сказав, що операція наблизить світ «на один крок до вирішення кризи нестачі органів», йдеться у повідомленні Медичної школи Університету Меріленду. Ця криза означає, що 17 людей на день помирають у США в очікуванні трансплантації, і, як повідомляється, понад 100 000 людей перебувають у списку очікування.
Можливість використання органів тварин для так званої ксенотрансплантації для задоволення попиту давно розглядалася, і використання клапанів серця свині стало звичайним явищем.
У жовтні 2021 року хірурги Нью-Йорка оголосили про успішну пересадку нирки свині людині. У той час ця операція була найпередовішим експериментом у цій галузі.
Однак у реципієнта в цьому випадку був мертвий мозок, і надії на одужання не було.
Проте пан Беннет сподівається, що трансплантація дозволить йому продовжити своє життя. Він був прикутий до ліжка протягом шести тижнів до операції та підключений до машини, яка підтримувала його життя після того, як йому поставили діагноз невиліковної хвороби серця.
«Я з нетерпінням чекаю на можливість встати з ліжка після того, як одужаю», — сказав він минулого тижня.
У понеділок повідомлялося, що Беннетт дихав самостійно, перебуваючи під ретельним наглядом.
Але що саме буде далі, поки що неясно. Свиня, використана для трансплантації, була генетично модифікована, щоб відключити кілька генів, що призвело б до відторгнення органу тілом Беннета, повідомляє інформаційне агентство AFP.
Пан Гріффіт сказав, що вони діяли обережно і ретельно стежили за паном Беннетом, у той час як його син Девід Беннет-молодший сказав Associated Press, що сім’я «на даний момент перебуває в невідомості».
Але він додав: «Він усвідомлює масштаби того, що було зроблено, і він справді усвідомлює важливість цього».
«Ми ніколи не робили цього з людиною, і мені подобається думати, що ми надали йому кращий варіант, ніж те, що було б продовженням його терапії», – сказав Гріффіт. «Але чи проживе він день, тиждень, місяць, рік – я не знаю».