FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Серпень
2022

Члени експертної комісії з зарубіжної літератури виступають проти присутності російських письменників у шкільній програмі

Київ. 11 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Члени експертної комісії з зарубіжної літератури виступають проти присутності російських письменників у шкільній програмі.

"У ЗМІ, зокрема в ефірі національного телемарафону, з’явилося повідомлення від керівника Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрія Кононенка про те, що, згідно з пропозиціями нашої експертної комісії в навчальних програмах із зарубіжної літератури для 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої освіти вибірково будуть представлені твори російських авторів. Насправді така заява цього високопосадовця суперечить рішенню, ухваленому і відповідною робочою групою, і експертною комісією, які одностайно прийняли ухвалу про повне вилучення текстів російських авторів із навчальних програм із зарубіжної літератури для 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої освіти", – йдеться у відкритому листі міністру освіти і науки про вилучення текстів російських авторів із навчальних програм, опублікованому в інтернет-виданні "Історична правда".

В експертній комісії вважають, що ухвалення колегією Міносвіти рішення про часткове збереження російських творів у шкільних програмах було би "спаплюженням пам’яті тисяч загиблих українських патріотів, ігноруванням почуттів сотень тисяч українців, які вже стали жертвами російської агресії".

Джерело: https://www.istpravda.com.ua/short/2022/08/11/161662/