FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

29
Липень
2021

Чи загрожує Україні новий жорсткий карантин: у МОЗ розповіли подробиці

За словами головного санлікаря, кілька областей України вже демонструють загрозливу тенденцію захворюваності на COVID-19.

Вже восени Україна може знову перейти в режим жорсткого карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу SARS-CoV-2, проте поки ситуація із захворюваністю COVID-19 спокійна, і цей час потрібно використовувати для вакцинації.

За його словами, все залежатиме від темпів вакцинації проти COVID-19, оскільки багато країн показують, що при достатньому рівні охоплення вакцинацією їм вдалося або зовсім скасувати карантинні обмеження, або значно скоротити летальність і навіть захворюваність.

Коронавірус в Україні: вакцинація та можливе посилення карантину

За минулу добу 28 липня в Україні офіційно виявили 846 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 60 дітей і 41 медпрацівник.

Цього тижня у двох регіонах України динаміка рівня госпіталізацій пацієнтів з COVID-19 перевищила встановлені урядом показники для «зеленої» зони епідемічної небезпеки. У Києві почали підготовку до можливого локдауну.

Експерти відзначають необхідність прискорення темпів вакцинації в Україні.

До кінця року Україна отримає понад 47 млн доз вакцин від коронавірусу від різних виробників. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, цієї кількості буде достатньо, щоб виконати завдання з повної вакцинації більшості дорослого населення вже в 2021 році.

Водночас Міністерство охорони здоров’я поки не розглядає, наприклад, скасування маскового режиму для вакцинованих.