FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

30
Липень
2021

Чи можуть більш досконалі технології зробити відеозустрічі менш болісними?

На більшості відеоконференцій одночасно може виступати тільки одна людина. Це спеціально розроблена особливість таких платформ, як Zoom.

Але, як з’ясували в класі лінгвістичної антропології Сьюзен Д Блюм, природна розмова стає практично неможливою.

«Ми завжди читаємо стенограми вголос», – каже вона, маючи на увазі своїх студентів з Університету Нотр-Дам, штат Індіана. Класна вправа передбачає спільне читання різних частин діалогу в тому вигляді, в якому вони були вимовлені. Це означає накладення в кінці деяких речень, як в звичайній розмові.

Проблема в тому, що Zoom і інші подібні до нього інструменти посилюють голос тільки одного мовця за раз – це навмисна особливість цих платформ.

«У вас буквально не може бути такого роду розмов», – каже професор Блюм. «[Розшифровка стенограми] взагалі ніколи не працювала».

Багато людей, які намагаються вести справжні розмови віддалено, також виявили, що розмова не протікає так гладко, як при особистих бесідах.

Дистанційна робота, швидше за все, збережеться протягом деякого часу, принаймні, до певної міри. Отже, чи покращиться технологія, яка полегшує роботу на дому?

Прес-секретар Zoom каже, що платформа використовує різні інновації, щоб зустрічі проходили добре, в тому числі технологію придушення шуму, яка видаляє фонові звуки, такі як набір тексту і шелест паперу або навіть гавкіт собак, для поліпшення звуку.

Але є маса інших проблем з віртуальними зборами, пов’язаними з роботою.

Іноді у людей виникають проблеми з камерою, проблеми з підключенням викликають збої, а мова тіла учасників може бути важкою або неможливою для читання.

Дослідження Інституту майбутньої праці (IFOW) показують, що відеозв’язок має як переваги, так і недоліки. З одного боку, іноді працівникам було легше відстежувати зустрічі і приєднуватися до них.

З іншого боку, відеодзвінки іноді викликають дискомфорт у співробітників, особливо у новачків в компанії.

«Це не завжди так сприяє навчанню молодих робітників, які не так впевнені в собі», – говорить Еббі Гілберт, головний дослідник IFOW. «Це означає, що хороший менеджмент і навички міжособистісного спілкування ще більш важливі для відеоконференцій», – додає вона.

Технології не можуть замінити ці речі, але, можливо, вони можуть трохи зрівняти віртуальне ігрове поле.

Проблему неприродного звуку, на яку вказує професор Блюм, вирішує, наприклад, додаток High Fidelity. Додаток дозволяє всім учасникам дзвінка говорити одночасно, а програмне забезпечення розміщує кожен динамік в певній точці стереоспектра зліва направо.

Чистий ефект полягає в тому, що додаток може звучати так, як ніби всі знаходяться в одній кімнаті, це найбільш помітно при використанні навушників.

Ще одна компанія, яка сподівається вирішити проблеми з онлайн-зустрічами, – це Headroom. Його платформа, ще не загальнодоступна, включає відеодзвінки з набором функцій, покликаних допомогти учасникам краще читати один одного.

Інструменти штучного інтелекту (ШІ) в програмному забезпеченні відстежують особи і мова тіла людей, поки вони знаходяться на зв’язку. Мета полягає в тому, щоб автоматично попереджати мовця про такі жести, як піднята рука (що говорить про те, що хтось хотів би прокоментувати).

Система також може кількісно оцінити «ефірний час», використаний кожним учасником, наприклад, виявивши, хто домінує, а хто стримується. І спікери навіть отримають інформацію про те, наскільки зацікавлена ​​їхня аудиторія.

Для цього Headroom має намір, крім іншого, постійно аналізувати вирази обличь слухачів виклику.

За словами співзасновника і виконавчого директора Джуліана Гріна, особисті зустрічі, як правило, проходять набагато простіше, ніж онлайн.

«Ви можете визначити, коли люди з вами, тому що вони нахиляються або кивають, або вони як би синхронізовані з вами», – говорить він. І вам може бути легше вирішити, коли дозволити комусь говорити в результаті цих тонких сигналів.

ШІ, який виявляє емоції, є спірною областю, тому що деякі попередні системи виявилися неточними або упередженими, наприклад, при читанні осіб небілих людей.

Співзасновник і технічний директор пан Грін Ендрю Рабинович визнає, що створення ШІ, який виявляє емоції, складно, але він стверджує, що використання декількох джерел даних – наприклад, що люди вводять, а також їх виразу обличчя – може підвищити загальну точність системи. Це може дати загальне уявлення про те, наскільки зацікавлена ​​аудиторія.

Однак навіть таке широке відстеження викличе побоювання з приводу систем, контролюючих працівників, які дехто називає наглядом на робочому місці.

Згідно блогу, опублікованому в минулому році Деном Люсі з Інституту досліджень зайнятості, спостереження на робочому місці стало більш звичним явищем завдяки досягненням в області технологій і збільшенню числа людей, що працюють на дому під час пандемії.

«Це також забезпечує благодатний ґрунт для організацій і фахівців з персоналу, які можуть приймати неправильні рішення, завдаючи шкоди їх репутації як роботодавцю і місцю роботи», – пише він.

Ще одна компанія, яка планує запустити технологію виявлення емоцій для зустрічей, – це Docket, яка пропонує ряд інструментів, які допоможуть працівникам планувати порядок денний і робити нотатки під час відеозустрічей.

«Ми безумовно вважаємо, що це стане ключем до того, щоб зробити віртуальні зустрічі ще більш різноманітними», – говорить директор по продукту Хізер Ханссон.

Було б бажано підвищити продуктивність зустрічей. Але виникає питання – наскільки сильно ми хочемо, щоб всі наші особисті взаємодії з колегами були добре продуманими?

Багато людей, що працюють з дому під час пандемії, пропустили неформальні бесіди та повсякденну офісну обстановку. Важко повторити це на відеозустрічі.

Але міг бути й інший вихід. Платформи, схожі на відеоігри, які дозволяють співробітникам проводити час в мережі, пропонують можливість для імпровізованої взаємодії.

Gather Town дозволяє колегам проводити час один з одним «як в реальному житті». В даному випадку це означає спілкування в двомірному ігровому світі, де ваш аватар може ходити і зустрічатися з конкретними колегами – одночасно через відеочат – невеликими групами, а не об’єднуватися з усіма відразу.

Потім йде Enter Agora. Він пропонує тривимірний віртуальний простір, який люди можуть досліджувати, спілкуватися і відвідувати більш формальні заходи, такі як зустрічі та презентації.

Генеральний директор Руксандра Радулеску каже, що в даний час програмне забезпечення використовують п’ять клієнтів, в тому числі велика юридична фірма і будівельна компанія.

Будівельна компанія, наприклад, попросила, щоб певні розташування з їх штаб-квартири були відтворені в цифровому вигляді в Enter Agora.

«Ви можете розмовляти зі своїми колегами, коли вони опиняються в навколишньому середовищі – випадкові розмови, яких у вас не було б інакше», – говорить пані Радулеску.

Я висловлюю деякий скептицизм з приводу того, що люди захочуть проводити багато часу в версії відеоігор на своєму робочому місці. Вона каже, що для швидких зустрічей краще телефонний дзвінок або відеочат.

Однак вона також стверджує, що Enter Agora може дозволити співробітникам відчути більше єднання, коли вони не можуть поїхати на захід або в офіс. Скорочення кількості рейсів, що здійснюються діловими людьми, також може принести користь навколишньому середовищу.

Пані  Радулеску стверджує, що люди в майбутньому вважатимуть дивним, що такі платформи не завжди були доступні.