FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Лютий
2021

Через брак фінансування американці можуть не встигнути висадитися на Місяць в 2024 році

Завдання з висадки астронавтів на поверхню Місяця, яка була поставлена адміністрацією колишнього президента США Дональда Трампа, виглядає нереалістичною через недостатнє фінансування проекту. Про це пише інформаційне агентство ТАСС з посиланням на слова виконуючого обов’язки голови Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) США Стіва Юрчика.

«Завдання висадки на Місяць в 2024 році, можливо, вже не є реалістичним через асигнування останніх двох років, яких виявилося недостатньо для досягнення цієї мети. З огляду на ці обставини ми вивчаємо питання заново, щоб намітити найбільш оптимальний шлях вперед», – сказав пан Юрчик в бесіді з журналістами.

Він також зазначив, що адміністрація нового президента США Джозефа Байдена підтримує цілі програми Artemis і в NASA з нетерпінням чекають наступних поступальних кроків у цьому напрямку. «Ми маємо намір повністю забезпечити спадкоємність головного призначення цієї програми», – додав глава NASA.

Нагадаємо, проект місячної програми Artemis був анонсований NASA в 2019 році. В рамках цієї програми планується реалізація трьох етапів. Спочатку має відбутися безпілотний політ корабля Orion навколо супутника Землі, після чого цей же маршрут буде повторений, але вже з екіпажем на борту. В рамках заключного етапу, реалізація якого запланована на 2024 рік, на Місяць повинні висадитися астронавти. Крім того, в наступному десятилітті повинна відбутися відправка астронавтів на Марс.