FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

Бюро економічної безпеки укомплектувало штат на 30%, очікує ухвалення урядом постанови про запуск

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Бюро економічної безпеки (БЕБ) укомплектувало штат на 30% і очікує погодження відповідної постанови для запуску з 25 листопада, повідомляється на сайті Бюро.

"Директор БЕБ України Вадим Мельник направив на погодження до Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України та Міністерства цифрової трансформації проект постанови Кабінету Міністрів України "Про початок діяльності Бюро економічної безпеки", – зазначається у повідомленні у середу.

Згідно з документом, який має бути ухвалений урядом, БЕБ у встановлений законом термін укомплектував штат центрального апарату на 30%. Станом на 22 листопада у новому органі працевлаштовано 214 співробітників. Серед них – держслужбовці, штатні співробітники зі спецзваннями, а також особи, працевлаштовані за трудовими договорами.

Як нагадали у новому органі, після повноцінного запуску Бюро отримає виняткові повноваження щодо розслідування фінансових та податкових правопорушень, махінацій зі сплатою податків, фальсифікації податкової звітності, виготовлення та розповсюдження нелегальних підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо), підроблення грошей та фінансових документів, перешкоджання законній господарській діяльності та ін.

Повноваження щодо розслідування таких справ втратить Національна поліція, СБУ та податкова міліція, яка ліквідується.

"У проекті постанови також зазначено: щойно БЕБ запрацює, буде забезпечено своєчасне передання йому від правоохоронних органів матеріалів кримінальних проваджень у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України. Однак, нагадаємо, що попри готовність БЕБ працювати, за органом досі не закріплена власна обладнана будівля. Затягування процесу виділення приміщення для БЕБ з боку Кабінету Міністрів України може унеможливити процес передачі кримінальних проваджень та роботу органу загалом", – наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, Верховної Рада ухвалила закон про створення БЕБ у січні 2021 року, президент Володимир Зеленський підписав його в березні того самого року. Запуск Бюро перенесли із вересня на 25 листопада. Наступного дня після цього Державна фіскальна служба має припинити своє існування.

Джерело: https://cutt.ly/6TKEq6W