FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Британський прем'єр Джонсон у вівторок оголосить про нову військову допомогу Україні на $375 млн під час виступу в Раді

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Велика Британія надасть Україні військову допомогу ще на 300 млн фунтів стерлінгів ($375 млн) для підтримки оборони України, що триває, від незаконного вторгнення Росії.

Прем’єр-міністр Борис Джонсон надасть цей новий пакет допомоги під час свого виступу перед Верховною Радою через відеозв’язок, оголосив офіс голови британського уряду.

Нова партія допомоги включатиме засоби радіоелектронної боротьби, контрбатарейну радіолокаційну систему, прилади нічного бачення та обладнання для придушення супутникової навігації. Лондон також поставить важкі безпілотні літальні апарати для підтримки ізольованих сил та понад десяток нових спеціалізованих автомобілів Toyota Land Cruiser для захисту цивільних осіб на сході України та евакуації цивільних осіб із прифронтових районів.

Очікується, що прем’єр-міністр скаже, що це "зоряний час" України, і Велика Британія "пишається бути серед своїх друзів".

"Це зоряний час України, епічна глава вашої національної історії, яку пам’ятатимуть і розповідатимуть майбутні покоління. Ваші діти та онуки скажуть, що українці навчили світ тому, що груба сила агресора нічого не означає проти моральної сили народу, який вирішив бути вільним", – цитує офіс прем’єр слова його планованого виступу.

Джонсон, як очікується, відзначить, що коли Велика Британія зіткнулася з загрозою вторгнення під час Другої світової війни, її парламент, як і Верховна Рада, продовжував збиратися протягом усього конфлікту, а британський народ демонстрував таку єдність і рішучість, що в країні згадують час найбільшої небезпеки як її зоряний час.

Зазначається, що це буде перший виступ світового лідера у Верховній Раді з початку війни.

Раніше Британія вже поставила Україні понад 5 тис. протитанкових ракет та п’ять систем протиповітряної оборони на суму 200 млн фунтів стерлінгів.