FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

Британія закуповує у Швеції 14 САУ Archer замість відправленої в Україну артилерії

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Британська армія купує у Швеції в березні 14 155-міліметрових самохідних артилерійських установок (САУ) Archer на заміну системам, поставленим Лондоном Києву, повідомляє Defense news із посиланням на Міноборони Великої Британії.

“Перші 14 артилерійських систем Archer надійдуть до британської армії цього місяця і будуть повністю готові до застосування до наступного квітня. Вони стануть тимчасовою заміною 32 САУ AS-90, які Сполучене Королівство пожертвувало Збройним силам України”, – наводить видання витяги із заяви відомства.

САУ Archer перебуватимуть на озброєнні британської армії, доки вона не отримає новіших зразків мобільної артилерії в рамках програми, яка передбачає реалізацію подібних поставок наприкінці 2020-х років.

У січні влада Швеції ухвалила рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги, до якого, зокрема, увійшли САУ Archer.

Шведську САУ Archer виробництва BAE Systems AB експлуатують із 2014 року. Її особливість – повна автоматизація процесу заряджання, у результаті чого в САУ підвищений темп стрільби, є режим багаторазового одночасного ураження цілі, коли снаряди лягають у ціль без зупинки або з дуже невеликими часовими проміжками. Дальність стрільби – до 40 км звичайними снарядами і до 60 км у разі застосування високоточних боєприпасів, включно зі 155-мм керованими активно-реактивними снарядами збільшеної дальності Excalibur M982. Боєзапас САУ – 21 постріл, вона здатна рухатися пересіченою місцевістю зі швидкістю до 70 км/год.

На озброєнні армії Швеції перебувають приблизно 50 САУ. У середині 2022 року уряд уклав контракт на постачання ще 24 установок.