FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Брати Саакашвілі на акції у Тбілісі зажадали від влади "врятувати життя Міхеіла"

Тбілісі. 5 травня. ІНТЕРФАКС – Брати Міхеіла Саакашвілі – Давид та Георгій провели у Тбілісі акцію з вимогами допустити до колишнього президента Грузії до Руставської в’язниці кваліфікованих лікарів та перевести його на лікування до закордонної клініки.

В акції біля Держканцелярії взяли участь декілька сотень людей: пересічні громадяни, члени опозиційних партій, передав кореспондент "Інтерфаксу".

"Ми вимагаємо від влади порятунку життя Міхеіла, який реально перебуває на межі життя і смерті. На жаль, представники влади цинічно ставляться до стану здоров’я мого брата, заявляючи, що нібито він навмисне завдає собі шкоди, не вживаючи їжу, щоб вийти з в’язниці" , – заявив журналістам Георгій Саакашвілі.

За його словами, наразі експрезидент Грузії майже не вживає їжу, у нього серйозні проблеми з пересуванням та мовленням.

"Його треба терміново лікувати, але зробити це в умовах в’язниці неможливо. Ми, сім’я Саакашвілі, звертаємось до влади – необхідно зробити дієві кроки для порятунку його життя", – заявив Георгій Саакашвілі.

Напередодні міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе заявив журналістам, що Саакашвілі у в’язниці надають необхідну медичну допомогу, проте від деяких процедур та курсів лікування він відмовляється.

"Саакашвілі має триразове харчування, на території в’язниці є магазин, де він може придбати продукти, він отримує від відвідувачів в’язниці, яких було вже 800, посилки. Наші лікарі цілодобово стежать за станом здоров’я Саакашвілі", – запевнив міністр.

Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня. 1 жовтня його було затримано у Тбілісі, після чого поміщено до в’язниці у місті Руставі, де він оголосив голодування. 8 листопада його без погодження з родичами та адвокатами перевели з в’язниці у місті Руставі до тюремної лікарні у Тбілісі (район Глдані). Згодом, 20 листопада, його було переведено до військового шпиталю в Горі. 30 грудня Саакашвілі повернули до Руставської в’язниці.

У Грузії Саакашвілі проходить у декількох кримінальних провадженнях. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а обвинувачення на свою адресу – сфальсифікованими.