FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Січень
2022

Боррель відмовився бачити в Росії посередника в конфлікті на сході України

Брюссель. 9 січня. ІНТЕРФАКС – Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив у своєму блозі, що Росія, нарощуючи сили поблизу українського кордону, ставить під сумнів основні принципи європейської безпеки.

“Мій візит в Україну припав на особливо важливий момент, коли конфлікт на кордоні країни перебуває на межі поглиблення в контексті нарощування російської військової потужності”, – написав високий представник ЄС в неділю в статті за підсумками поїздки в Україну.

Відвідавши лінію зіткнення в Станиці Луганська, він отримав від українських військових інформацію про те, що кількість порушень режиму припинення вогню підтримуваними Росією збройними формуваннями не зменшилася.

“З листопада минулого року Росія незвичайним чином концентрує війська і зброю біля кордону з Україною. Це поряд з іншими підривними діями, спрямованими проти України, є ще однією спробою підірвати суверенітет України. Не може бути жодних сумнівів у тому, що Росія є стороною в цьому конфлікті, а не посередником, як це часто стверджується”, – вважає Боррель.

Головна турбота і мета ЄС, пояснив він, домогтися від Росії деескалації напруженості, при тому, що повне виконання Мінських угод Росією залишається принциповою умовою.

За його оцінкою, висунуті Москвою пропозиції щодо гарантій безпеки відображають позицію російської влади на шкоду європейській єдності і в порушення незалежності і суверенітету колишніх радянських республік. Він стверджує, що крім України, на карту поставлена вся європейська архітектура безпеки.

“Не повинно бути ніяких обмежень на незалежність України або її право визначати свій зовнішньополітичний вибір. І, звісно, будь-яка дискусія про Україну має передбачати присутність України за столом переговорів”, – наполягає Боррель.

За його оцінкою, деякі російські пропозиції несумісні з принципами європейської безпеки, зокрема, Гельсінським заключним актом 1975 року.

“Діалог з Росією на засіданні Ради Росія-НАТО не передбачає будь-якого схвалення російських пропозицій, а скоріше пропонує платформу для дипломатичних дискусій відповідно до інтересів нашої безпеки і підтверджуючи основоположні принципи європейської безпеки і стабільності. Наприклад, можуть бути корисні пропозиції щодо створення механізмів антикризового управління”, – написав Боррель.