FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Боррель обіцяє передати питання про російську нафту главам МЗС країн ЄС, якщо постпреди не досягнуть угоди

Брюссель. 6 травня. ІНТЕРФАКС – Постпреди країн ЄС мають кілька днів для досягнення угоди щодо запровадження заборони на імпорт нафти з Росії, інакше питання вирішуватимуть глави МЗС ЄС після 9 травня, заявив у п’ятницю глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

"Постпреди працюють над досягненням угоди. Я думаю, вони продовжать працювати і зможуть досягти угоди на технічному рівні. Але якщо цього не станеться, то наступного тижня, після Дня Європи (9 травня – ІФ), нам доведеться скликати зустріч із міністрами закордонних справ", – заявив Боррель, виступаючи на щорічному форумі "Держава Союзу" в Інституті європейського університету.

Аналогічну думку Боррель висловив і в інтерв’ю виданню Financial Times (FT).

"Боррель додав, що постпреди країн ЄС у Брюсселі мають вихідні на досягнення угоди, проте якщо процес не зрушить з місця, він запропонує передати питання європейським міністрам закордонних справ", – пише FT.

За словами дипломата, в ЄС вивчають можливість надання Угорщині більше часу та засобів для адаптації до ембарго на російську нафту у зв’язку з тим, що переговори стосовно пропозиції ЄК відмовитися від палива зайшли в глухий кут. Крім того, Боррель заявив, що розуміє, чому Угорщина, Словаччина і Чехія виступають проти планів ЄС щодо шостого пакета антиросійських санкцій.

"Я розумію їхню позицію. Це питання часу і грошей. Ми не можемо подавати на розгляд пропозиції, які не вписуються в реальність ", – заявив Боррель виданню.

Глава дипломатії ЄС додав, що Угорщина зіткнулася з "об’єктивною проблемою", і це сталося "не тому, що прем’єр Віктор Орбан ближчий до Москви".

"Ми маємо враховувати конкретну ситуацію в кожній країні. Угорщина – країна, що не має виходу до моря. Немає ніякого іншого трубопроводу, яким нафту доставляють в Угорщину, крім того, що йде з Росії прямо на їхній нафтопереробний завод, створений з урахуванням фізичних характеристик російської нафти", – сказав Боррель.

Раніше у п’ятницю прем’єр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що Угорщина потребує п’ять років для відмови від російської нафти. Він також заявив, що відкидає нинішні пропозиції ЄС про заборону на постачання російської нафти до ЄС, і порівняв утілення такого кроку в життя із застосуванням "ядерної бомби" проти угорської економіки.

Зі свого боку, агентство Bloomberg повідомило, що в ЄС пропонують надати Угорщині, Словаччині та Чехії можливість зберегти імпорт російської нафти до 2024 року. При цьому, згідно з положенням Єврокомісії, решті країн Союзу доведеться відмовитися від імпорту нафти з РФ до кінця цього року.

Раніше ЗМІ повідомляли, що постпреди країн ЄС цього тижня намагаються погодити шостий пакет санкцій проти РФ, проте поки що не можуть знайти консенсус. Усі країни ЄС, зокрема й Угорщина, мають право вето під час розгляду санкцій.