Недавні записи
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
Борис Джонсон вважає, що багаті країни повинні збільшити фонди підтримки клімату
Борис Джонсон знову закликав багатші країни збільшити фінансову підтримку біднішим країнам в боротьбі з наслідками зміни клімату.
Виступаючи на зборах ООН в Нью-Йорку, прем’єр-міністр Великобританії сказав, що він «все більш розчарований» підтримкою, яку пропонує країнам, які сильно постраждали від глобального потепління.
Він додав, що багато заможних країн пообіцяли «недостатньо».
Давню обіцянку виділяти біднішим країнам 100 мільярдів доларів на рік досі не виконано.
Близько 100 світових лідерів збираються на цьому тижні в Генеральній Асамблеї ООН напередодні ключової конференції ООН з клімату, яка відбудеться в Глазго в наступному місяці.
Містер Джонсон сказав, що «історія засудить» країни, яким «не вистачило сміливості виступити», після завершення конференції в Глазго, званої COP26.
Ще в 2009 році розвинений світ погодився надавати до 2020 року 100 мільярдів доларів на рік, щоб допомогти біднішим країнам впоратися з наслідками зміни клімату.
Але по недавніми оцінками Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), до 2019 року ця цифра склала трохи більше 79 мільярдів доларів.
Звертаючись до інших лідерів на засіданні ООН з питань клімату, Джонсон сказав, що розрив між тим, що було обіцяно, і тим, що було зроблено, «залишається величезним».
«Занадто багато великих економік – деякі з них представлені тут сьогодні, деякі відсутні – надто сильно відстають», – додав він.
По дорозі в Нью-Йорк Джонсон применшив ймовірність того, що саміт в Глазго досягне мети в 100 мільярдів доларів.
Проте, посланник президента США Джо Байдена з питань клімату Джон Керрі з тих пір висловив надію, що це може бути виконано, натякаючи, що його бос може оголосити про додаткові гроші під час свого виступу на асамблеї ООН у вівторок.
Пан Керрі сказав Sky News: «Я думаю, що ми збираємося зробити це за допомогою COP [26], і США внесуть свій вклад».
США є величезною перешкодою для переговорів з клімату.
Президент Байден каже, що хоче усунути шкоду, заподіяну виходом президента Трампа з міжнародної угоди по клімату.
Але він має дуже великий рахунок, щоб допомогти країнам, що розвиваються впоратися з наслідками глобального потепління, і поки не ясно, чи зможе він переконати Конгрес витратити гроші.
Багаті країни погодилися допомогти біднішим країнам зі щорічною метою в розмірі 100 мільярдів доларів на 2017-18 роки.
Недавнє дослідження британського аналітичного центру «Інститут закордонного розвитку» показало, що США платять тільки 4% своєї «справедливої частки».
Було висловлено припущення, що 40 мільярдів доларів були б розумним внеском США – і президент може пообіцяти додаткові гроші на Генеральній Асамблеї ООН у вівторок.
Якщо грошові потоки не надійдуть, основні країни, що розвиваються можуть самі чинити опір подальшому скороченню викидів.
Китай і Індія вже засмучені тим, що їх просять скоротити викиди на набагато більш ранньому етапі їх розвитку, ніж західні країни.
Відповідаючи на питання про коментарі пана Керрі в понеділок, пан Джонсон сказав, що посилення зобов’язань з боку Сполучених Штатів матиме «величезне значення».
Великобританія, яка на даний момент виділила 11,6 млрд фунтів стерлінгів на міжнародне кліматичне фінансування протягом наступних п’яти років, знаходиться під тиском, щоб зміцнити свої екологічні показники перед конференцією в Глазго, яка почнеться всього через місяць.
Амар Бхаттачарья, провідний автор підготовленого ООН експертного звіту про цю обіцянку, каже, що серед групи багатих країн Великої сімки “лідерами є Німеччина, Японія і Франція в зазначеному порядку».
Великобританія і Канада трохи відстають від них, але Сполучені Штати і, зокрема, Італія вважаються двома основними аутсайдерами.