FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Березень
2021

Blue Origin буде продавати NASA місячну гравітацію в пасажирській капсулі суборбітальної ракети

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) повідомило, що воно планує купувати у компанії Джефа Безоса місця в суборбітальних капсулах для тестування обладнання для місячних місій. Крім доходу від суборбітального «космічного» туризму компанія Безоса Blue Origin зможе отримувати виручку від програм NASA і інших зацікавлених організацій і компаній.

Компанія Blue Origin готується до регулярних запусків ракети New Shepard з пасажирською капсулою на шість посадочних місць. У січні відбувся успішний 14-й тестовий запуск ракети і капсули на суборбітальну висоту. Перші туристи зможуть відправитися в політ вже в квітні цього року. Там вони декілька хвилин зможуть побути в невагомості і особисто переконатися, що Земля не плоска, як деякі собі ще це уявляють.

Гравітація на Місяці в шість разів слабкіша, ніж на Землі. Повторити такі умови на Землі досить складно в звичайних умовах, але в разі суборбітального польоту це можна забезпечити протягом тієї ж пари хвилин. Для цього необхідно запустити обертання капсули із заданою швидкістю в процесі суборбітального польоту. Наприклад, Blue Origin розраховує, що для імітації місячного тяжіння капсулу в польоті необхідно розкрутити до швидкості 11 об./хв.

Можливість випробувати прилади та наукове обладнання в умовах місячної гравітації практично в земних умовах дозволить NASA і іншим краще підготуватися до місячних місій, а Blue Origin зможе використовувати додаткові кошти для розвитку бізнесу. Додамо, початок надання цих послуг планується на кінець 2022 року.