FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

Бізнес UBC Group у 2022 році впав на 43% – власник

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Падіння бізнесу UBC Group, одного з найбільших у світі виробників холодильного обладнання, у 2022 році через війну становило близько 43%, повідомив власник групи Ігор Гуменний на “Саміті експортерів” “Forbes Україна” у Києві.

“2022 рік – це найбільша криза (в історії UBC), відкинула нас років на десять тому. Нас знищили в Росії та Білорусі, розбомбили два заводи в Харкові”, – сказав Гуменний.

За його словами, група перевезла один із заводів до Вінниці, на що знадобилося близько 400 автомобілів, він був запущений у травні минулого року, але кількість працівників на ньому становила близько 300 осіб порівняно з 1000 у Харкові.

Другий харківський завод, уточнив Гуменний, потроху працює, але кількість співробітників на ньому також суттєво скоротилася.

Водночас, за його словами, UBC Group купила конкурента у Болгарії, що дозволило вийти на ринки Південної Європи та Балкан і, працюючи через порт Салоніки, конкурувати навіть із китайськими виробниками.

Загалом, як зазначив Гуменний, група переорієнтується на Захід та Північну Африку. Зокрема, відкриє представництво у Дубаї, що є центром африканської торгівлі.

Розповідаючи про основні проблеми для експортера, власник UBC Group назвав першою війну, через яку іноземні контрагенти неохоче працюють з українськими компаніями, а другою – логістику, яка в окремі моменти подорожчала вчетверо, хоча зараз стала дешевшою. За його словами, вартість відправлення машини до Ташкента або Алма-Ати становить EUR15 тис.

Серед інших важливих проблем, які є внутрішніми, Гуменний виділив митницю – “річ у собі”, а також блокування податкових накладних та складності із відшкодуванням ПДВ.