FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Бізнес із 1 грудня не зможе самостійно обирати модель діяльності у "жовтих" карантинних зонах – Ляшко

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Бізнес із 1 грудня не зможе самостійно обирати модель діяльності у "жовтих" карантинних зонах.

Як повідомив на брифінгу в четвер міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, це передбачено змінами до карантинної постанови (№1236), які посилюють вимоги до бізнесу щодо дотримання карантинних обмежень.

Нові правила набудуть чинності 1 грудня.

"Якщо раніше бізнес міг вибирати модель діяльності в "жовтій" зоні – не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до визначених обмежень за площею або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають таку опцію", – сказав він.

Ляшко пояснив, що, відповідно до змін до постанови, відвідувати громадські заклади в "жовтих" зонах можна буде лише особам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання.

Ця сама норма поширюється і на чиновників.

"Посилення правил для невакцинованих потрібне для зниження навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів переважно потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення", – констатував міністр.

Він також повідомив, що, згідно з ухваленими змінами, термін дії "жовтого" сертифіката скоротили до 30 днів, тоді як раніше він діяв 120 днів.