FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Січень
2022

Біля берегів Таїті виявлено гігантський неторканий кораловий риф

Морські дослідники виявили “недоторканий” 3-кілометровий кораловий риф на глибині 30 м біля узбережжя Таїті, Французька Полінезія.

Він є одним із найбільших, виявлених на такій глибині, повідомляє Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури, яка керувала місією.

Доктор Джуліан Барб’єр із ЮНЕСКО сказав, що таких екосистем, ймовірно, набагато більше, «про які ми просто не знаємо».

«Ми повинні працювати над їх картографуванням та захистом», – сказав він.

Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле заявила, що «чудове» відкриття розширило наші знання про те, «що лежить під землею».

Риф був виявлений у листопаді під час дайв-експедиції на глибину, відому як «сутінкова зона» океану, в рамках глобальної місії з картографування морського дна під назвою «Проект Seabed2030»

Французький підводний фотограф Алексіс Розенфельд сказав, що було «чарівно спостерігати за гігантськими красивими рожевими коралами, що сягають настільки далеко, наскільки може бачити око».

«Це було схоже на витвір мистецтва», — додав він.

Коралові рифи відносяться до екосистем океану, яким загрожує найбільша небезпека: вони вразливі для забруднення, підвищення температури моря та зміни хімічного складу, спричиненого викидами вуглекислого газу, що розчиняється у воді.

Професор Мюррей Робертс, провідний морський учений з Единбурзького університету, сказав, що це відкриття показало, як багато ще доведеться дізнатися про океан.

«Ми досі асоціюємо корали з найдрібнішими тропічними морями, але тут ми знаходимо величезну раніше невідому систему коралових рифів».

«Оскільки мілководдя нагрівається швидше, ніж глибші води, ми можемо виявити, що ці глибші рифові системи стануть притулком для коралів у майбутньому. Нам потрібно вирушити туди, щоб нанести на карту ці особливі місця, зрозуміти їхню екологічну роль і переконатися, що ми захищаємо їх на майбутнє».

В даний час немає “ніяких доказів” того, що цей риф був пошкоджений цим тиском, і, за словами доктора Барб’єра, його незвичайна глибина була однією з причин, через яку він залишався в такому “дуже хорошому стані”.

«Зазвичай ми знаходимо їх на дрібніших глибинах, тому що водорості, що живуть у тілах коралів, потребують світла», — сказав він.

«Але тут ми знаходимося в тій частині океану, яка далі від суші, тому тут менше відкладень, які потрапляють до океану».

За словами доктора Барб’єра, це відкриття дало важливе уявлення про біорізноманіття океану.

«Ми знаємо, що близько 25% морських видів мешкають у коралових рифах», – сказав він.

«Отже, наступний етап – з’ясувати, які види мешкають навколо рифів такого типу».

Найближчими місяцями буде проведено подальше розслідування.

Інший фахівець-дайвер, доктор Летиція Едуен із Національного центру наукових досліджень Франції, сказала: «Ми очікуємо, що такому рифу потрібно близько 25 років, щоб рости і розвиватися таким чином».

«Ми думаємо, що глибші рифи краще захищені від глобального потепління».

«Тому відкриття цього рифа у такому первозданному стані є гарною новиною і може надихнути на збереження у майбутньому».