Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Більше 500 тис. смартфонів Huawei виявилися заражені вірусом Joker
Більш ніж півмільйона власників смартфонів Huawei встановили на свої пристрої небезпечний вірус Joker, повідомляє портал Bleeping Computer з посиланням на дослідження компанії Doctor Web. Експерти з цифрової безпеки виявили десять на вигляд нешкідливих додатків в офіційному магазині AppGallery, в яких містився шкідливий код для виконання неавторизованих команд.
У звіті вказується, що хоча додатки зберегли свою заявлену функціональність, підселений до них вірус підключає користувача до програм преміум-підписок, змушуючи його платити величезні суми за послуги, на які він самостійно не підписувався.
Зараженими додатками виявилися: Super Keyboard, Happy Colour, Fun Color, New 2021 Keyboard, Camera MX – Photo Video Camera, BeautyPlus Camera, Color RollingIcon, Funney Meme Emoji, Happy Tapping і All-in-One Messenger. Відзначається, що в цілому їх скачали 538 тис. користувачів. Doctor Web поінформувала компанію Huawei про небезпечні додатки, і на момент написання даного матеріалу всі вони були видалені з магазину AppGallery.
Експерти пояснюють, що для зниження пильності користувача програми запитують дозвіл на доступ до повідомлень, що дозволяє Joker перехоплювати всі SMS-оповіщення про підключені підписки і залишатися непоміченим жертвою. Відзначається, що нові користувачі не можуть завантажити ці додатки. Для тих, хто їх вже встиг завантажити і встановити, експерти з безпеки настійно рекомендують їх видалити. Нижче наведена таблиця з назвами додатків і їх пакетами:
Фахівці також вказують, що про вірус Joker було відомо ще з 2017 року, коли він почав поширюватися в магазині додатків Google Play Маркет. У жовтні 2019 року антивірусний експерт «Лабораторії Касперського» Тетяна Шишкова повідомила, що як мінімум 70 Android-додатків Маркета заражені Joker’ом. Компанія Google відзвітувала, що з 2017 року вона видалила близько 1700 додатків, заражених цим вірусом. До лютого минулого року Joker як і раніше був присутній на майданчику Play Маркет. Про це заявили експерти Doctor Web, що звернули увагу на однакові назви пакетів програм, які містилися в магазині AppGallery від Huawei. Чергову масову чистку ПО, зараженого вірусом Joker, компанія Google провела в жовтні минулого року.