FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Безвізу України з ЄС ніщо не загрожує – глава МЗС

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Безвізовому режиму України з Європейським Союзом ніщо не загрожує, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Хочу звернути увагу на те, чого не було на вчорашньому саміті (Україна-ЄС – ІФ), – жодних публічних чи не публічних розмов про будь-які міфічні загрози безвізу, про будь-які провали політики ЄС в Україні. Це переконливе свідчення, що фейки окремих політичних сил або демотивуючі політичні заяви про те, що відносини між Україною та ЄС знаходяться в кризі і не мають перспективи, насправді не мають нічого спільного з дійсністю. Безвізу України і нашому співробітництву, нашій інтеграції до ЄС нічого не загрожує", – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в середу.

Також Кулеба звернув увагу на те, що в спільній заяві за результатами 23-го саміту Україна-ЄС вперше було визнано Асоційоване тріо. "Ми давно наполягаємо на диференціації в рамках Східного партнерства, щоб Україну, Грузію і Молдову сприймали як особливих партнерів з особливими амбіціями і перспективами у відносинах з ЄС. За рік нам вдалося побороти скептицизм і вивести підтримку цієї ідеї на рівень спільної заяви України та ЄС", – наголосив він.

Міністр зазначив, що Україна пропонує провести вже найближчим часом чергову зустріч у форматі "ЄС плюс Асоційоване тріо", на якій обговорять подальшу лібералізацію торгівлі України, Грузії та Молдови з ЄС у контексті "зеленого курсу" та цифрового переходу ЄС.

"Ми з колегами з Грузії та Молдови продовжимо практику спільних візитів до країн-членів ЄС на всіх рівнях, щоб детально ознайомлювати європейських партнерів з ініціативою Асоційованого тріо та розвитком нових сфер взаємодії", – додав Кулеба.