FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

Бельгія передасть Україні 240 військових вантажівок Volvo – ЗМІ

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство оборони Бельгії має намір передати Збройним силам України партію з 240 військових вантажівок моделей Volvo Cargo, Volvo Shelter, Volvo Fassi і Volvo Manumat. Очікується, що машини прибудуть в Україну вже наступного тижня, повідомляє видання De Standaard.

“Вантажівки перебувають в експлуатації з початку 1990-х років (1992-1993). Тож кілька місяців тому було розпочато велику операцію з перевірки та реконструкції. У Міноборони переконані, що 240 машин, які нині направляють в українську армію, перебувають у справному стані. Також включено всі інструкції та запасні частини, які ще були на складі”, – зазначає видання.

Водночас у Міноборони Бельгії наголошують, що українській армії не передають нічого, чого вона б не запитувала.

“Щодо цього відбуваються тісні консультації в Контактній групі з питань оборони України. Українцям нічого не постачають, чого вони самі б не просили і чого не потребували. Не все, що ми пропонуємо, одразу приймається. Зазвичай це пов’язано з часом. Тому що це речі, які вони ще не можуть використовувати на той час, або, наприклад, тому, що вони не мають відповідного персоналу для них. Але за кілька тижнів ситуація може мати інший вигляд”, – наголосив представник бельгійської армії.

Міністр оборони Людивін Дедондер також зазначила, що кожен український запит перевіряють в оборонному відомстві та бельгійській промисловості на предмет його здійсненності.

“Я підтвердила в середу в Контактній групі з питань оборони України, що наша країна надає всю можливу підтримку і робитиме це надалі”, – наголосила вона.

Міністр зазначила, що, крім доставки вантажівок, для навчання українських солдатів направляють також сотню бельгійських інструкторів.

Основною перевагою Volvo є відносно проста механіка. Тож українські військовослужбовці не потребують додаткового навчання, щоб розпочати роботу або самостійно забезпечувати технічне обслуговування.

Бельгія давно планувала поетапну відмову від використання цих вантажівок, нові автомобілі було замовлено кілька років тому, але нині плани на списання машин змінилися.

“У результаті ми наразі перебуваємо в підвішеному стані. Volvo вже виводять з експлуатації, а нові машини постачатимуть тільки з цього року. Це не змінює того факту, що ми підтримуємо це рішення на 200 відсотків. Акцент часто робиться на постачанні зброї, але українські підрозділи теж дуже чекають на ці вантажівки. Під час конфлікту логістика не менш важлива, ніж зброя”, – наголосили в Міноборони Бельгії.

Джерело: https://www.standaard.be/cnt/dmf20230315_97454890