FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Байден закликав Конгрес швидко схвалити $33 млрд допомоги Україні

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент США Джо Байден закликав Конгрес швидко схвалити $33 млрд допомоги Україні.

"Минулого тижня я відправив Конгресу… додатковий бюджет – гарний спосіб сказати, що нам треба більше грошей – щоб переконатися, що Сполучені Штати можуть продовжувати відправляти зброю прямо на передову свободи в Україні й продовжувати надавати економічну та гуманітарну підтримку і допомогу українському народу. Я закликаю Конгрес ухвалити це фінансування швидко, щоб допомогти Україні продовжувати досягати успіху у боротьбі з російською агресією, як вони зробили, коли виграли битву за Київ", – сказав Байден, виступаючи на заводі Lockheed Martin у вівторок.

Президент також наголосив на необхідності забезпечити, щоб США та їхні союзники могли поповнити свої запаси зброї на заміну тієї, яку відправили Україні.

Байден наголосив, що "ця боротьба не буде дешевою".

"Але піддатися агресії буде ще витратніше. Ми або підтримаємо український народ, у той час як вони захищають свою країну, або ми стоятимемо осторонь, у той час як Росія продовжує свої звірства та агресію", – зазначив глава держави.

Він зазначив, що здебільшого причини, чому Україна продовжує боротися і робити цю війну "стратегічним провалом для Росії" є те, що США разом із союзниками і партнерами підтримали Україну.

"Лише США зобов’язалися надати понад 5 тис. 500 Javelin Україні", – зазначив Байден.

Президент наголосив, що США переконалися у тому, щоб "не було перерв у потоці обладнання в Україну".

"З початку вторгнення Росії в Україну, що розпочалося понад два місяці тому, ми відправили більше ніж 3 млрд доларів допомоги з безпеки Україні. Тільки ми, не враховуючи наших союзників. Ці гроші – пряма інвестиція у захист свободи та демократії. Бо якщо не протистояти диктаторам, історія показала нам, що вони продовжують повертатися. Апетит до влади продовжує зростати", – розповів Байден.