FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Січень
2022

Байден просуває ініціативу для зниження цін на м’ясо у США

Вашингтон. 4 січня. ІНТЕРФАКС – Адміністрація президента США Джо Байдена посилює регулювання щодо американських м’ясопереробних підприємств, звинувативши галузь у завищенні цін.

Тим часом самі компанії скаржаться на проблеми в ланцюжках поставок і дефіцит робочої сили, пише The Wall Street Journal.

Влада США прагне послабити інфляцію, яка в листопаді досягла максимуму практично за чотири десятиліття.

Зусилля Білого дому щодо зниження цін на м’ясо спрямовані на стимулювання конкуренції та підтримку американських фермерів у галузі, де чотири найбільші компанії контролюють 85% виробництва яловичини та 54% виробництва птиці, згідно з урядовими даними. Серед вжитих заходів – фінансування регіональних переробників м’яса для зміцнення їх конкурентоспроможності щодо великих компаній і посилення правил із закупівлі худоби та маркування м’ясних виробів.

Байден стверджує, що найбільші виробники м’яса в США платять фермерам менше, ніж необхідно, при цьому завищуючи ціни на продукцію. “Капіталізм без конкуренції – це не капіталізм, а експлуатація”, – сказав Байден під час онлайн-виступу перед американськими фермерами.

Політик оприлюднив низку заходів, які, за його словами, допоможуть знизити ціни в економіці. Ініціативи у сфері виробництва м’яса отримали підтримку з боку організацій, що підтримують фермерів.