FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Жовтень
2021

Байден під час свого президентства не має наміру вводити санкції щодо "Північного потоку 2" – ЗМІ

Вашингтон. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС – Адміністрація президента США Джо Байдена не має наміру вводити санкції щодо газопроводу "Північний потік – 2", як того домагається Конгрес і конкретно сенатор Тед Круз, повідомляє Politico.

Видання зазначає, що нині Круз затримує затвердження семи американських послів, що шкодить репутації США на міжнародному рівні.

Таким чином, уточнює газета, він домагається, щоб Байден ввів санкції, які зупинили б російський газопровід "Північний потік 2".

Як повідомили виданню два обізнані джерела, Білий дім зробив як мінімум одну спробу зв’язатися з Крузом.

Відповідно до одного з джерел, Круз розмовляв із радником з національної безпеки Джейком Салліваном 10 серпня. За його словами, обговорення пройшло "погано".

"Салліван запитав сенатора-республіканця, чи готовий він затвердити кандидатури, і Круз відповів, що адміністрація Байдена юридично уповноважена вводити санкції", – пише видання.

За словами співрозмовника газети, у відповідь на це адміністрація Байдена ясно дала зрозуміти, що санкції не будуть введені під час його президентства.

Адміністрація Байдена ввела санкції проти декількох компаній, які підтримували "Північний потік 2", але не проти самої компанії-оператора цього проекту. У керівництві США вважають, що введення санкцій проти Nord Stream 2 AG погіршить відносини Штатів з їх ключовим союзником Німеччиною, але не зупинить проект.

Республіканці стурбовані тим, що проект може збільшити залежність Європи від російського газу і дасть Москві важелі для тиску на трансатлантичних союзників Вашингтона.