FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Травень
2022

Байден анонсував черговий пакет військової допомоги для України на $150 млн

(оновлена та розширена, додана сума)

Київ. 7 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент США Джозеф Байден повідомив про черговий пакет допомоги на $150 млн у сфері безпеки, який надасть Україні додаткові артилерійські боєприпаси, радари та інше обладнання.

"Сьогодні США продовжують надавати рішучу підтримку мужньому народу України, який захищає свою країну. Я оголошую про черговий пакет допомоги у сфері безпеки, який надасть Україні додаткові артилерійські боєприпаси, радари та інше обладнання", – написав він у твіттері в п’ятницю ввечері.

Згідно з меморандумом, опублікованим адміністрацією США, еквівалентний $150 млн обсяг допомоги Україні включатиме оборонні товари та послуги, військове навчання та підготовку.

У заяві Байдена на сайті Білого дому також зазначається, що коштів на відправку допомоги в Україну майже не залишилося і потрібне оперативне затвердження фінансування Конгресом.

"Із сьогоднішнім оголошенням моя адміністрація майже вичерпала фінансування, яке може бути використане для надсилання допомоги у гарантуванні безпеки для України… Щоб Україна досягла успіху в цій наступній фазі війни, її міжнародні партнери, включно зі США, повинні продовжувати демонструвати нашу єдність і нашу рішучість забезпечити безперервний потік зброї та боєприпасів в Україну. Конгрес має швидко надати запитане фінансування для посилення України на полі бою та за столом переговорів", – сказано у повідомленні.

Минулого тижня Байден звернувся до Конгресу із закликом виділити $33 млрд для допомоги Україні в оборонній та гуманітарній сферах, а також для посилення оборони країн Європи. З цієї суми понад $20 млрд планується направити на зброю, боєприпаси та іншу військову допомогу, а також $8,5 млрд на економічну допомогу та $3 млрд на гуманітарну допомогу.

Прессекретар Білого дому Джен Псакі тоді коментувала, що без цього схвалення Конгресу президент Байден може збільшити суму військової допомоги Україні, яка на той момент досягла $3,5 млрд, лише на $250 млн.

Джерело: https://twitter.com/POTUS/status/1522682839262797829

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2022/05/06/statement-by-president-joe-biden-on-additional-security-assistance-to-ukraine/?fbclid=IwAR2pZCbmOoOv396