FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Вересень
2022

Азербайджан у 2022 році збільшить експорт газу до Європи на 40% – до 11,5 млрд кубометрів – міністр енергетики

Київ. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Азербайджан у 2022 році збільшить постачання газу до Європи порівняно з 2021 роком на 40% – до 11,5 млрд кубометрів, заявив міністр енергетики країни Парвіз Шахбазов.

"Менше ніж за два роки (з 31 грудня 2020 року – ІФ-У) до Європи було поставлено понад 16 млрд кубометрів газу з Азербайджану. Постачання газу з Азербайджану в 2022 році до Європи збільшаться на 40% – з 8,2 млрд кубометрів до 11,5 млрд кубометрів. Це свідчить про те, що Південний газовий коридор (ПГК) працює на максимальній потужності, а також про безперебійність та стабільність постачань", – заявив Шахбазов, слова якого наведено в пресрелізі Міненерго Азербайджану.

Шахбазов у четвер узяв участь у 5-й Румунській міжнародній газовій конференції, що відбувалася під девізом "Міст у майбутнє" та виступив на міністерській зустрічі за участю прем’єр-міністра Румунії Ніколає Чуке, а також на міністерській панелі "Від бачення до реальності".

Міністр зазначив, що розширення Південного газового коридору протягом п’яти років стане "наступним кроком у гарантуванні енергетичної безпеки". За його словами, для подвоєння експорту природного газу з Азербайджану – до 20 млрд кубометрів – будуть потрібні інвестиції у збільшення пропускної спроможності трубопроводів та у видобуток газу, а також укладання контрактів та реалізація технічних заходів.

Він також звернув увагу на плани Азербайджану щодо використання відновлюваних джерел енергії та водню у процесі диверсифікації енергопостачання до Європи у довгостроковій перспективі.

"З огляду на це міністр наголосив на важливості грузинсько-румунського Чорноморського проєкту підводної енергетики та цифрового зв’язку з передачі вітряної енергії з Каспійського моря до Європи та створення коридору "зеленої енергії". Шахбазов додав, що Азербайджан стане надійним партнером у "зеленій енергетиці", і ці нові пріоритети співпраці піднімуть енергетичне партнерство з Румунією на новий етап", – ідеться у повідомленні.

Постачання азербайджанського газу до Європи газопроводом TAP (входить до системи ПГК – ІФ-У) споживачам в Італії, Греції та Болгарії почалися 31 грудня 2020 року. Газопровід призначений для транспортування 10 млрд кубометрів за рік природного газу з родовища Шах-Деніз у рамках "Стадії-2" його розробки до Європи. Пропускна спроможність газопроводу дає змогу збільшити його потужність удвічі – до 20 млрд кубометрів за рік.

У 2021 році Азербайджан експортував до Європи 8,2 млрд кубометрів газу. Загалом у 2022 році обсяг експорту азербайджанського газу становитиме 23-24 млрд кубометрів (у 2021 році – 22 млрд кубометрів).