FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Травень
2021

Audi в кінці літа почне тестування станцій швидкої зарядки для електромобілів

Німецька автомобільна компанія Audi представила прототип швидкісного «зарядного хаба» преміум-класу, який дозволить власникам електромобілів Audi EV резервувати зарядку потужністю до 300 кВт. Станція буде отримувати живлення від літій-іонних акумуляторів, які будуть заряджатися вночі, не створюючи надмірного споживання електроенергії в місцях, де вони розташовані. Компанія планує випробувати концепт зарядної станції в Німеччині в кінці літа.

У найближчі п’ять років автовиробник має намір випустити до 20 моделей електричних автомобілів. В якості одного з головних чинників успіху він назвав наявність надійної інфраструктури для зарядки транспортних засобів. Зарядних станцій зараз явно недостатньо, а незабаром сотні тисяч електромобілів, які будуть намагатися заряджатися в години пік, можуть завдати шкоди електромережам.

В якості вирішення проблеми Audi запропонувала концепт зарядного хаба, зібраного з кількох контейнерів. У них будуть розміщуватися б/у літій-іонні батареї загальною ємністю до 2,45 МВт·год, що дозволить встановити у хабі шість зарядних станцій потужністю 300 кВт.

Ідея полягає в тому, що батареї будуть заряджатися вночі, коли на електричні мережі припадає не настільки високе навантаження, а саме енергопостачання обкладається меншими тарифами, а потім заряджати автомобілі протягом дня, додаючи до зарядки акумуляторів ще й енергію сонячних батарей.

Audi стверджує, що хаби можна «швидко транспортувати, встановлювати і адаптувати до конкретного місця розташування – в значній мірі незалежно від пропускної здатності локальної енергомережі». У них також передбачені преміум-кімнати очікування для водіїв, де їм будуть запропоновані напої і легкі закуски. У разі, якщо станція зарядки вільна, нею зможуть скористатися власники електромобілів інших брендів.