FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Лютий
2022

Assets Management Consultant

Програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), шукає короткострокових консультантів:

ПОЗИЦІЯ:                                                 Короткостроковий консультант з управління активами

ПЕРІОД РОБОТИ:                                   4 місяці

МІСЦЕ РОБОТИ:                                      ТГ, які розташовані Чернігівській, Чернівецькій, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Івано-Франківській та Тернопільській областях

РОБОЧЕ НАВАНТАЖЕННЯ:               від 27 до 64 робочих днів, в залежності від досвіду роботи та навантаження.

МЕТА:

 Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це шестирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). DOBRE працює для надання допомоги територіальним громадам (ТГ) в Україні, щоб долати виклики та використовувати можливості, які дає децентралізація, через поліпшення місцевого самоврядування і підвищення рівня залучення громадян до вироблення положень та прийняття рішень. Галузі технічної підтримки ураховують: стратегічне планування; управління фінансами; надання публічних послуг; місцевий економічний розвиток; гендерно орієнтовані та молодіжні політики. DOBRE також працює над посиленням взаємозв’язків та співпраці серед ТГ. Партнерами Global Communities у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; та Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE співпрацює із 100 громадами у 10 областях України: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській та Запорізькій.

Мета DOBRE полягає в тому, щоб надати можливість процвітання новоствореним ТГ, слугуючи моделлю та мотивацією для інших населених пунктів, які прагнуть об’єднатись. Однією із стратегій досягнення цієї мети є підвищення ефективності систем та процесів фінансового менеджменту в партнерських ТГ .

Враховуючи досвід співпраці з 100 громадами 1-4 Когорт, планується продовження проведення навчальних та консультаційних програм з підвищення спроможності для 25 громад 4 Когорти. Через консультаційну та навчальну підтримку Програма DOBRE планує підвищити рівень управління активами у партнерських громадах.

ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ / КОНКРЕТНІ ЗАВДАННЯ:

DOBRE проведе відбір кандидатів, які будуть здатні забезпечити ТГ в 3-х цільових областях: Запорізькій, Чернігівській, Чернівецькій консультаціями, тренінгами і виконувати інші завдання для покращення управління активами на рівні територіальних громад. Ключовим пріоритетом і головною метою стане підвищення спроможності громад-партнерів програми DOBRE в сфері управлінні активами.

Конкретні завдання для покращення управління активами на рівні громад:

Завдання 1: Кожен з відібраних консультантів прийме участь у розробці опитувальника та проведе ідентифікацію основних проблем у громадах та напрями подальших консультацій у закріплених за ним тематиках (громади 4 Когорти та окремих громад 1-3 Когорти Програми DOBRE) шляхом опитування посадових осіб а також зустрічі онлайн.

Приблизний LOE для Завдання 1 – не більше 3 днів

Завдання 2: Після аналізу основних проблем консультант надаватиме телефонні та/або он-лайн консультації щодо проблемних питань з управління активами протягом дії контракту з фіксацією в базі наданих консультацій ТГ-партнерам Програми DOBRE (громади 4 Когорти та окремих громад 1-3 Когорти).

Приблизний LOE для Завдання 2 – не більше 17 днів

Завдання 3: Консультанти, відповідно до їх компетенцій, будуть долучені до проведення поглиблених вебінарів та/або круглих столів з управління активами для ТГ, на яких будуть висвітлені аспекти законодавства з управління активами, що потребують додаткових роз’яснень представникам ТГ, питання організації діяльності щодо підвищення ефективності управління активами. Перелік питань може змінюватися в залежності від запитів громад та запропонованої методології проекту. Кожен з відібраних консультантів повинен підготувати частину інформаційних матеріалів для учасників тренінгів – презентації до тренінгів та робочі матеріали, які будуть використовуватися під час тренінгу та відображати основні його питання. Матеріали повинні містити набір практичних порад, рекомендацій, інструментів та шаблонів основних документів з управління активами ТГ.

Приблизний LOE для Завдання 3 – не більше 4 днів

Завдання 4: Консультанти, відповідно до їх компетенцій, розроблять та/або  здійснять рецензування розділів посібника з питань окремих видів власних та делегованих повноважень ОМС, які передбачають контроль за діяльністю інших юридичних осіб та суб’єктів підприємницької діяльності, а також повноваження окремих державних органів щодо здійснення контролю за діяльністю ОМС.

Приблизний LOE для Завдання 4 – не більше 20 днів

Завдання 5: Консультанти, відповідно до їх компетенцій, розроблять та/або здійснять рецензування роз’яснюючих матеріалів по місцевих податках та зборах, включаючи регуляторні процедури у цій сфері та наявну судову практику щодо оскарження рішень сільських, селищних та міських рад з відповідних питань.

Приблизний LOE для Завдання 5 – не більше 10 днів

Завдання 6: Консультанти, відповідно до їх компетенцій, розроблять та/або здійснять рецензування розділів посібника по операціях з єдиними майновими комплексами які перебувають у власності територіальних громад, включаючи особливості їхнього бухгалтерського обліку, передачі у користування та приватизацію.

Приблизний LOE для Завдання 6 – не більше 15 днів

Завдання 7: Кожен з відібраних консультантів прийме участь у аналізі результатів роботи, проведеної групою, включаючи результати опитування у 2022 році, аналіз усіх консультацій, наданих за періоди 2020-2022 року, кращі практики ідентифіковані під час проведеної роботи з управління активами у громадах. Звіт включатиме узагальнення висновків та ідей з досвіду програми DOBRE, пов’язаних з (1) впровадженням інструментів у сфері управління активами так і з ефективністю цих інструментів; та (2) потенціалом підвищення ефективності та місцевої спроможності шляхом покращення управління активами; (3) буде наведено узагальнюючі рекомендації.

Приблизний LOE для Завдання 7 – не більше 7 днів

Завдання 8:Консультанти приймуть участь у фінальному публічному заході по представленню результатів роботи Програми по покращенню управління активами в громадах.

Приблизний LOE для Завдання 8 – не більше 3 днів

Відібрані консультанти проведуть роботу в ТГ-партнерах Програми DOBRE. Розподіл тематичних напрямків на кожного консультанта буде залежати від його досвіду, часу та інших критеріїв. Один з обраних консультантів виконуватиме роль керівника групи.

КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ:

Для забезпечення виконання вищезазначених завдань консультант буде:

  • забезпечувати постійне спілкування / координацію з командою проекту DOBRE та консультантами / експертами, щоб забезпечити скоординований внесок у орієнтований на результат для представників ТГ;
  • Надавати, у відповідь на запити, всі результати роботи для перегляду, коментарів та схвалення командою проекту DOBRE;
  • Проводити консультацій та брифінгів з командою проекту DOBRE у разі необхідності.

ПРОЦЕС ВІДБОРУ КАНДИДАТІВ:

Глобал Комьюнітіз обиратиме консультантів відповідно до наступних критеріїв:

  • Досвід роботи та знання в сфері управління активами на рівні місцевого управління.
  • Досвід підготовки методичних посібників або інфографіки.
  • Ґрунтовні знання процесів децентралізації.
  • Попередній досвід роботи (або продемонстрована здатність працювати) з ТГ.
  • Попередній досвід роботи з асоціаціями органів місцевого самоврядування буде перевагою.
  • Знання англійської мови на робочому рівні буде перевагою.

Будь ласка, надсилайте резюме та супровідний лист з коротким описом досвіду роботи, який відповідає вимогам на цю посаду, на електронну адресу [email protected], зазначивши “ Консультант з управління активами” в темі листа до  11 лютого  2022 року.

Тільки обрані кандидати будуть запрошені на співбесіду. Довідки телефоном не надаватимуться.