FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

Арахамія пропонує внести зміни до законів для виконання вимог Європейської комісії щодо вступу України до ЄС

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пропонує внести зміни до законів для виконання вимог Європейської комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського Союзу.

Відповідний законопроєкт №8071 народний депутат зареєстрував у Верховній Раді у п’ятницю, повідомляє сайт українського парламенту.

Законопроєкт, зокрема, передбачає, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які не подали у 2022 році декларацію та/або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані або про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента, надають таку декларацію та повідомлення не пізніше ніж 60 календарних днів із дня набрання чинності цим законом. Відповідно до законопроєкту, суб’єкти декларування, які у визначений строк не подали відповідну декларацію та/або повідомлення у зв’язку з виконанням завдань на користь національної безпеки та оборони України, безпосередньою участю у веденні воєнних (бойових) дій, перебуванням у районі проведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окупованій території, іншими обставинами, викликанами військовою агресією Російської Федерації, не підлягають притягненню до відповідальності.

Автор законопроєкту також пропонує, що на період дії воєнного стану Національне агентство з питань запобігання корупції уповноважено виносити на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування, зміни чи скасування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій); здійснювати моніторинг та оцінку економічних, політичних, правових та інших наслідків застосування, зміни чи скасування санкцій в Україні та іноземних юрисдикціях, вносити пропозиції щодо координації зазначених заходів; брати участь у взаємодії з органами та установами іноземних держав щодо застосування та реалізації в іноземних юрисдикціях спеціальних обмежувальних заходів (санкцій).

Законопроєкт також передбачає виключення із закону "Про правовий режим воєнного стану" норми, згідно з якою особа, яка претендує на посади в політиці, державній службі, місцевих органах самоврядування, керівників суб’єкта господарювання державного сектору економіки, комунального підприємства, установи, організації у період дії воєнного положення не подає декларацію, передбачену законом "Про запобігання корупції".

Законопроєкт зазначає, що спеціальна перевірка, передбачена законом "Про запобігання корупції", осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із підвищеним корупційним ризиком, під час дії воєнного стану не проводиться у разі перебування органу, який відповідає за організацію такої перевірки, у районі проведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованій території.

Спецперевірка щодо осіб, призначених у період дії воєнного стану та щодо яких такі перевірки у цей період не проводились, здійснюється протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності законом "Про внесення змін до деяких законів України з метою виконання вимог Європейської комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського Союзу" або протягом 30 календарних днів із дня, коли особа розпочала виконання своїх посадових обов’язків, які вона тимчасово не виконувала у зв’язку з виконанням завдань на користь національної безпеки та оборони, безпосередньою участю у веденні воєнних (бойових) дій, перебуванням у районі проведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окупованій території, іншими обставинами, викликаними військовою агресією Російської Федерації. У разі, якщо особа, призначена під час дії воєнного стану на посаду, яка передбачає зайняття відповідального чи особливо відповідального положення, або посаду з підвищеним корупційним ризиком, не пройшла спеціальної перевірки, така особа звільняється з відповідної посади.