FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Аптечна мережа АНЦ заявила про хакерську атаку та блокування інтернет-замовлень

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Аптечна мережа АНЦ заявила про хакерську атаку, блокування інтернету в аптеках мережі та блокування сервісу інтернет-замовлень.

"Група професійних хакерів-вимагачів зламала систему інформаційного захисту компанії, заблокувала роботу сайту, вирубила інтернет в аптеках і запропонувала заплатити викуп за можливість продовжити роботу", – написав у Facebook генеральний директор аптечного холдингу АНЦ Микола Щербина.

Водночас він зазначив, що мережа не вестиме переговорів із хакерами і не виконуватиме їхніх вимог.

"Моя принципова позиція, позиція моїх колег та акціонерів: навіть попри зазнані та можливі збитки – не вести жодних переговорів із кібертерористами і тим паче не платити їм", – наголосив він.

Щербина повідомив, що наразі компанія докладає зусиль, щоб встановити злочинців і притягти їх до відповідальності, а також відновити інфраструктуру. Це, за його словами, "займе декілька днів – чого варта лише купівля, доставка та налаштування нових маршрутизаторів більш ніж в 1 тис. аптек".

Наразі на сайті мережі АНЦ повідомляється, що сервіс інтернет-замовлень недоступний, компанія пропонує клієнтам оформляти замовлення у Viber-боті.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" Щербина припустив, що атаку здійснюють "професійні хакери, які займаються вимаганням".

"Ми не перша українська компанія у їхньому списку. Назви постраждалих компаній не можу сказати", – сказав він.

За словами Щербини, для ліквідації наслідків атаки знадобляться "десятки тисяч доларів".

"Точну суму поки що назвати не можу, але головне, це сотні тисяч доларів втрат, яких ми зазнаємо вже зараз через блокування інтернет-замовлень. Це 19% товарообігу", – сказав він.

Щербина також повідомив, що наразі мережа закупила і масово встановлює у своїх аптеках нові маршрутизатори.

"Це має відновити сервіси оплат через термінали, роботу програми лояльності і, найголовніше, роботу з інтернет-замовленнями", – сказав він.

До аптечної мережу АНЦ (ТОВ "Аптека-Магнолія") входить низка великих аптечних мереж, зокрема мережі АНЦ, "Благодія", "Копійка", "Шар@", "Будь здоровий".

Бенефіціарами мережі, згідно з даними єдиного реєстру, є Костянтин Пучин і Артур Кадушкін.